Karolina Szostak jest jedną z pierwszych polskich gwiazd, które przyznały się do stosowania diety dr Dąbrowskiej. Dziennikarka, dzięki restrykcyjnym zasadom odżywiania schudła aż 30 kilogramów! A efekty są naprawdę spektakularne i rzucające się w oczy - Karolina Szostak, z imprezy na imprezę jest coraz chudsza. Na wczorajszym pokazie Łukasza Jemioła, Szostak zaprezentowała się w prostej sukience khaki, ozdobionej draperiami na wysokości bioder. Do skromnej sukienki, dziennikarka dobrała bardzo modne kozaki za kolano w kolorze camelowym. Bardzo podobne nosi często Anna Lewandowska. Stylizację uzupełniła srebrną biżuterią i drapieżnym makijażem. Na czym polega dieta dr Dąbrowskiej, którą stosuje Karolina Szostak?

Dieta dr Dąbrowskiej - na czym polega?

Karolina Szostak swoją nową figurę zawdzięcza diecie dr Dąbrowskiej. Jej głównym celem jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Utrata wagi jest w tym wypadku jedynie efektem ubocznym i wynika z bardzo niskiej kaloryczności (do maksymalnie 800 kcal dziennie) i nawet dwudziestokrotnie mniejszej ilości dostarczanych do organizmu tłuszczy. Zalecane jest jednak stosowanie postu jedynie przez okres od czterech do sześciu tygodni, jako przygotowanie do zmiany nawyków żywieniowych i przejścia na zdrowy tryb życia. Taki post trzeba później powtarzać, by organizm nie zapomniał o nawykach żywieniowych. Tak właśnie robi Karolina Szostak i dzięki temu unika efektu jo-jo.

Karolina Szostak je jedynie warzywa (i to nie wszystkie, a tylko niskoskrobiowe) i zaledwie niektóre owocówNie może jeść pieczywa, mięsa, kasz, warzyw strączkowych, mleka oraz słodkich owoców. Nie pije mocnej herbaty, kawy oraz alkoholu, ale za to dzień rozpoczyna od zakwasu buraczanego.

ZOBACZ: POST DOKTOR DĄBROWSKIEJ Przeszły na niego Szostak, Dec, Popek, Wędzikowska - jedzą tylko 600 kalorii dziennie!

Jak Wam się podoba nowa figura Karoliny Szostak? 

Myślicie, że nosi już rozmiar XS?