W niedzielę wieczorem na Rynku Głównym w Krakowie za sprawą największych polskich gwiazd zagościła magiczna świąteczna atmosfera. Od godz. 19.00 nie tylko mieszkańcy Krakowa, lecz także widzowie TVP 2 mogli wysłuchać koncertu najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych, dzięki którym ciepło zagościło nie tylko na krakowskim Rynku, ale także w domach mieszkańców całej Polski.

ZOBACZ: SYLWESTER 2016 Z TVP 2 Kto wystąpi podczas koncertu?

Tradycyjne polskie utwory, specjalnie dla krakowskiej publiczności zaśpiewali m.in.: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska, Skaldowie, zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Kuba Badach oraz Sebastian Karpiel-Bułecka. Co ciekawe, na koncercie nie zabrakło także młodych, wkraczających dopiero na scenę muzyczną gwiazd, czyli finalistów ostatniej, 7. edycji popularnego talent-show "The Voice of Poland". Galę poprowadzili Tomasz Kammel i Anna Cieślak.

POLECAMY: BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA w „ohydnych” świątecznych sweterkach

Anna Karwan, Mateusz Grędziński, Weronika Curyło i Katarzyna Góras znani z "The Voice of Poland" wzięli udział w świątecznym kolędowaniu w Krakowie. Tym samym finaliści popularnego muzycznego show wystąpili na jednej scenie z największymi gwiazdami polskiej sceny, o czym marzyli od lat. To właśnie młodzi muzycy przedstawili krakowskiej publiczności światowe świąteczne hity w nowych polskich aranżacjach. Nie był to jednak koniec atrakcji.

Podczas koncertu TVP 2 łączyła się z korespondentami z europejskich miast (Paryża, Brukseli oraz Rzymu), którzy opowiadali o zwyczajach świątecznych panujących w ich metropoliach. O polskich tradycjach bożonarodzeniowych Marzenie Rogalskiej opowiedzieli zaś znani mieszkańcy Krakowa m.in.: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Rafał Sonik oraz Michał Kościuszko.

CZYTAJ TEŻ: SYLWESTER TVN 2016/2017 Wiemy, kto na nim wystąpi! Szykuje się moc atrakcji!

Ci, którzy przegapili wczorajszy koncert, będą mieli szansę obejrzeć go jeszcze raz. Na retransmisję zapraszamy już 17 grudnia do TVP2 o godz. 21:35.

Tymczasem zobaczcie w naszej GALERII, jak gwiazdy prezentowały się na krakowskiej scenie podczas wczorajszych nagrań. Kto wypadł najlepiej?