Kasia Kowalska - kariera, single, albumy

Kasia Kowalska jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek w historii polskiej muzyki. Do tej pory jej albumy rozeszły się w łącznym nakładzie blisko dwóch milion egzemplarzy. Rozgłośnie radiowe chętnie grają liczne hity wokalistki, takie jak Jak rzecz, A to co mam, Coś optymistycznego, Co może przynieść nowy dzień, Nobody, Antidotum, To co dobre, Spowiedź czy Prowadź mnie. Piosenkarka ma na swoim koncie również liczne trasy koncertowe i współpracę z wieloma artystami zarówno z rodzimego podwórka, jak i supporty przed zagranicznymi gwiazdami, takimi jak Bob Dylan czy Bryan Adams.

Kasia Kowalska - Aya, nowy album

Jak informowaliśmy ostatnio, wokalistka po 7 latach zdecydowała się powrócić do show-biznesu. Obecnie pracuje nad swoim 8 studyjnym albumem. Jego zapowiedzią jest singiel Aya, do którego teledysk nagrywany był w Stanach Zjednoczonych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kasia Kowalska powraca odmieniona po siedmiu latach. Zobacz jej odważną metamorfozę

Styl Kasi Kowalskiej bywał bardzo kontrowersyjny: m.in. w trakcie festiwalu w Opolu w 1996 r. artystka wyszła na scenę w... ogrodniczkach i wywołała tym ogromne poruszenie w mediach. W jednym z ostatnich wywiadów wspominała jednak, że wspomina tę właśnie edycję festiwalu najlepiej. W latach 1997-1999 najczęściej pojawiała się na scenie w luźnych i niezobowiązujących strojach, takich jak spodnie, bluzy, swetry i koszule. Z czasem zaczęła jednak eksperymentować z wyglądem: ścięła włosy na krótko, chętnie eksponowała dekolt, zaś w teledysku do utworu Antidotum miała na sobie... prześcieradło! Po różnych perturbacjach, w 2004 roku powróciła do długich włosów, sięgających za ramiona i casualowych stylizacji. Pod koniec pierwszej dekady lat dwutysięcznych ponownie skróciła nieco włosy, jednak od 2011 roku powróciła do stylu, w którym czuje się najlepiej.

Wokalistka lubuje się w czerniach: czy to sukienkach, bluzkach czy też butach. Nie unika również czerwieni. Stroni za to od bogatych zdobień, jednak potrafi zachwycać stylizacjami, tak jak w trakcie minionego festiwalu w Opolu czy podczas niedawnego pokazu Agnieszki Maciejak. Nie od dziś wiadomo również, że Kasia Kowalska przyjaźni się z Maciejem Zieniem i to jego kreacje bardzo chętnie nosi.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak zmienił się styl artystki na przestrzeni ostatnich lat. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kasia Kowalska skończyła 43 lata. Od zahukanej dziewczyny do gwiazdy estrady