Kasia Kowalska powoli wraca do pracy po trudnym czasie związanym z ciężką chorobą swojej córki Oli. Pierwszy koncert po dłuższej przerwie piosenkarka zagrała w sobotę w Ciechanowie. Ze względy na aktualną sytuację epidemiologiczną, majówkowy występ popularnej artystki odbył się w nietypowych warunkach. Scenę ustawiono pomiędzy blokami, tak aby lokalni mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu gwiazdy bez wychodzenia z domu.

Organizatorzy i artyści proszą o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań, niegromadzenie się w pobliżu wydarzenia, w szczególności o nieprzybywanie z innych dzielnic i miast. Przypominamy, że w przestrzeni miejskiej nadal obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległość 2 metrów, obowiązek zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania zasad sanitarnych - czytamy w poście na profilu Kasi Kowalskiej na Facebooku.

Kontrowersje wokół koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie

Wiele osób jednak nie zastosowało się do zaleceń i zaczęło gromadzić się przed sceną. W efekcie, po publikacji zdjęć z osiedlowej imprezy na organizatorów i artystkę wylała się w sieci fala ostrej krytyki. Niektórzy internauci twierdzą, że organizacja tego typu wydarzenia w trakcie epidemii COVID-19 jest niedopuszczalna, a samej gwieździe zarzucają hipokryzję. Gorąca dyskusja na temat koncertu Kasi Kowalskiej na osiedlu Aleksandrówka II w Ciechanowie rozgorzała m.in. na profilu wokalistki na Instagramie.

- Wydaje mi się, że jako osoba, która miała styczność z wirusem i sama namawiała by siedzieć w domach, tym bardziej powinna przerwać koncert,  widząc tłumy, które nie zachowują żadnych odległości - pisze jeden z internautów.

Sami mieszkańcy miasta widząc zdjęcia na portalu, jak wygląda ten koncert, chcą zgłosić sprawę do Sanepidu, więc chyba nic dodać. Dla mnie jest to hipokryzja, gdy doszło do tego za zgodą osoby, która zapłakana namawiała, by zostać w domach. Inni śpiewali bez sceny, a gdy widzieli, że zbiera się tłum, ostrzegali zakończeniem koncertu - zaznacza inna osoba.

Występ Kasi Kowalskiej w Ciechanowie spotkał się także z wieloma entuzjastycznymi reakcjami.

Wspaniały koncert, świetny pomysł  - napisała jedna z mieszkanek pod postem na profilu Urzędu Miasta Ciechanów na Facebooku.

Ani Kasia Kowalska, ani pracownicy UM Ciechanów na razie nie ustosunkowali się do komentarzy krytykujących organizację majówkowego koncertu pomiędzy blokami.

Zobacz zdjęcia z koncertu Kasi Kowalskiej w Ciechanowie w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Córka Kasi Kowalskiej opublikowała pierwszy wpis od czasu, kiedy trafiła do szpitala