Kasia Moś już dziś wieczorem zaprezentuje się w pierwszym półfinałowym koncercie tegorocznej Eurowizji. Kasia wystąpi jako jedenasta na 18 uczestników show. Gwiazda zaprezentuje utwór "Flashlight", z którym będzie próbowała przejść do sobotniego finału. Czy jej się to uda? Przekonamy się dziś wieczorem.

ZOBACZ: KASIA MOŚ tylko u nas przewiduje zwycięzcę tegorocznej Eurowizji! [WIDEO]

Zanim jednak występ Kasi Moś ocenią fani konkursu w całej Europie, a nawet na całym świecie, o ocenę jej szans na wygarną poprosiliśmy Marysię Sadowską, która wchodziła w tym roku w skład komisji oceniające polskich kandydatów do wyjazdu na Eurowizję do Kijowa.

Co Marysia Sadowska powiedziała o piosence „Flashlight” oraz szansach samej Kasi na przejście do finału? Zobaczcie w naszym materiale WIDEO!

Szasnę Kasi na tegorocznym konkursie oceniła także Włodek Pawlik - znany i ceniony pianista i kompozytor, a także jeden  z jurorów wybierających polskiego kandydata na Eurowizję. Jak według niego pójdzie dziś Polce?

„Kasia ma duże szanse jeśli nie na wygranie Eurowizji, to na powalczenie o miejsce w ścisłej czołówce. Wokalistka ma znakomity, pełen ekspresji głos, ciekawą - ukazującą jej walory wokalne piosenkę and, last but not least, jest atrakcyjną, świetnie czującą scenę artystką”.

Muzyk przyznaje jednocześnie, ze próba pokuszenia się o przewidzenie werdyktu końcowego jest tak naprawdę wróżeniem z fusów. Dlaczego?

„Festiwale Eurowizji mają specyficzne i według mnie kontrowersyjne reguły głosowania, często nieadekwatne do muzycznych kryteriów. Dlatego tak ważne w tym przypadku jest namawianie rodaków za granicą do głosowania na naszą reprezentantkę.”

Miejmy nadzieję, że tych głosujących w tym roku na Kasię nie zabraknie! Jeśli mieszkacie poza Polską, koniecznie głosujcie dziś na Kasię! Zobaczie też jej występ z ostatnich przed półfinałem prób: