Kasia Sokołowska została projektantka. To było nieuniknione. W końcu nie tylko na co dzień zajmuje się modą, ale też jest ona jej pasją. Dodatkowo, Sokołowska od zawsze świetnie się ubiera. Ostatnio została nawet bohaterką książki "Modna Polka" Natalii Hołowni. Zdradziła w niej m.in., jak kształtował się jej oryginalny styl oraz kto był jej pierwszą i najważniejszą inspiracją. Marka Sokołowskiej - Emeralds and Crocodiles - zadebiutowała oficjalnie 8 maja. Showroom znajduje się na ulicy Bagatela 8/10 w Warszawie. Koncept marki opiera się na prostym i zarazem genialnym połączeniu: szpilki i baletki, zawsze razem. A tak o swoim nowym projekcie mówi sama Kasia:

Marka Emeralds and Crocodiles powstała z miłości do butów. Odwzajemnionej. Ale też z ponad dwudziestoletniego doświadczenia chodzenia na obcasach. Kocham szpilki. Poprawiają mi nastrój. Są moim terapeutą i bronią zarazem. W moim życiu są jednak sytuacje zarezerwowane wyłącznie dla baletek: prowadzenie samochodu, zakupy, spacer… Bo jestem prawdziwą pracującą dziewczyną, która nie udaje, że spędza cały dzień na szpilkach. Stąd pomysł na… Buty takie jak ja!

Szpilki według pomysłu Kasi Sokołowskiej, jakie znajdziemy w kolekcji Emeralds and Crocodiles, zostały wykonane w oparciu o oryginalne, stworzone na zamówienie kopyto szewskie, zaprojektowane i wykonane we Włoszech. Certyfikowany kryształ Swarovskiego w kolorze szmaragdu został subtelnie wkomponowany w skórzaną podeszwę. Dzięki zastosowaniu specjalnej konstrukcji szpilki, uzyskano efekt wyjątkowej wygody oraz komfortu użytkowania. Istotny i warty podkreślenia  jest udział pracy ręcznej wielu wysokiej klasy wykwalifikowanych rzemieślników. Dzięki temu udało się zachować unikalny charakter wytwarzanego obuwia.  

ZOBACZ TEŻ: Anna Lewandowska i Marina Łuczenko na pokazie mody w Warszawie [ZDJĘCIA]

Buty Sokołowskiej produkowane są w Polsce ze starannie wyselekcjonowanych skór naturalnych wytwarzanych w południowych Włoszech. Wierzch szpilek wykonano ze skóry tłoczonej we wzór krokodyla lub skóry zamszowej, użytych również w przypadku balerin. Zadbano o to, aby kolor materiałów był unikalny i niepowtarzalny, dzięki czemu buty mają wyjątkowy i autorski charakter. Jako wyściółki i podszewki użyto delikatnej skóry koziej. Podeszwa wykonana jest w całości skóry naturalnej wysokiej jakości. W każdym pudełku znajdują się wybrane szpilki, a w komplecie baletki w tym samym kolorze - w prezencie.

Na premierze pierwszej kolekcji butów Kasi Sokołowskiej pojawili się m.in. Robert Kupisz, Marta Kuligowska i Bogna Sworowska. Zobacz, jak wyglądają szpilki i baletki marki Emeralds and Crocodiles w naszej GALERII.

Dowiedz się więcej o marce Emeralds and Crocodiles>>