Kasia Wójcik jest polską projektantką biżuterii i złotniczką, która tworzy swoje kolekcje biżuterii ręcznie, we własnej pracowni na ul. Koszykowej w Warszawie. To właśnie stamtąd trafiają one do klientek na całym świecie. Kasia uczestniczyła w wielu targach i wydarzeniach modowych m.in. w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, USA. Doceniły ją polskie i międzynarodowe media (m.in. włoska edycja Vogue'a). Projektowania biżuterii i złotnictwa uczyła się w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach najlepszych artystów złotników. Jako jedyna projektantka z Polski i jedna ze stu projektantów mody z całego świata została zaproszona do projektu "Origin Passion & Beliefs" w Vicenzie w 2015 roku, organizowanym przez jedną z największych światowych platform ze współczesną modą - Not Just a Label. Nie znacie biżuterii Kasi Wójcik? Musicie koniecznie to nadrobić.

Biżuteria Kasi Wójcik

Najnowsza pełnowymiarowa kolekcja biżuterii Kasi Wójcik "Bold" (ang. śmiały, odważny, wyraźny) to manifest kobiecej charyzmy i zmysłowości. Po raz pierwszy projektantka oferuje klientkom opcję łączenia kolczyków w dowolne pary i jednocześnie wyrażanie własnego indywidualizmu. Projekty Kasi Wójcik przypadną do gustu miłośniczkom minimalizmu, które lubią wyróżniać się z tłumu." - Jeśli wstaję rano i na przekór schematowi, zakładam dwa różne kolczyki – to znaczy, że jestem także w stanie tego dnia odważyć się na dużo więcej!" mówi Kasia.

Kolekcji towarzyszy sesja autorstwa duetu młodych fotografów – Łukasza Żyłki i Pauliny Wesołowskiej. W serii niezwykle zmysłowych zdjęć oraz krótkim filmie odnajdziemy inspiracje legendarnymi osobowościami modelingu lat 90. – m.in. Cindy Crawford, Heleny Christensen i Lindy Evangelisty. Kobietami, które swoją charyzmą i odwagą osiągnęły wszystko, czego chciały.

Kolekcja dostępna jest na stronie projektantki: www.kasiawojcik.com

Kim jest Kasia Wójcik - projektantka biżuterii?

Kasia Wójcik, jak sama przyznaje, biżuterię lubiła od zawsze. Nie sądziła jednak, że to właśnie z nią zwiąże swoje zawodowe życie.

"Po maturze dostałam się na psychologię na Uniwersytecie w Poznaniu i byłam już na jej drugim roku, gdy zupełnie przypadkiem trafiłam na wystawę współczesnej biżuterii konceptualnej. Eksponaty, które zobaczyłam, przewróciły mi w głowie - można powiedzieć, że przede mną otworzyła się furtka do tajemniczego, fascynującego ogrodu, o którego istnieniu nie miałam pojęcia!" - mówi mi Kasia.

Po wyjściu z wystawy, wiedziała już, że decyzja została podjęta. Że będzie projektować biżuterię. Od tego momentu wszystko w swoim życiu podporządkowała dążeniu do spełnienia marzenia - zaczęła sama uczyć się rysunku, żeby wystartować w najbliższych egzaminach na łódzką Akademię Sztuk Pięknych i móc studiować wzornictwo.

" - Na wymarzone studia się dostałam (jednocześnie kontynuując psychologię) i już na drugim roku wygrałam nagrodę w jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów współczesnej sztuki złotniczej. Nagrodą był kilogram srebra - już odbierając nagrodę na scenie wiedziałam, że przetopię to srebro na moją pierwszą autorską kolekcję. Tak też zrobiłam."

Dziś, kilka lat później, Kasia przyznaje, że podjęła najlepszą decyzję z możliwych: 

" - Moja biżuteria cieszy się niezwykłym zainteresowaniem wyjątkowych, inspirujących kobiet w Polsce i za granicą, a ja jestem szczęśliwa, że mogę budować moje życie nie tylko na mojej największej pasji, ale i zgodnie z wartościami, które są mi najbliższe" - podsumowuje Kasia Wójcik.

Ja dołączam do licznego grona fanek Kasi i życzę jej dalszych sukcesów!