Katarzyna Bosacka z twórcami polsatowskiego "Zdrowia na widelcu" walczyła w sądzie przez ostatnie 5 lat. Dziennikarka TVN Style twierdziła, że w programie pojawiają się pomysły do złudzenia przypominające te, które zamieściła w autorskich scenariuszach programu na TVN Style z cyklu "Wiem, co jem", a potem „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Jak się jednak okazuje, sąd nie uznał racji dziennikarki TVN i oddalił jej pozew. 

Katarzyna Bosacka sądzi się z Formacją TV

W pozwie Katarzyna Bosacka stwierdziła, że firma produkująca show "Zdrowie na widelcu" z Anną Guzik w roli głównej kopiuje jej pomysły z "Wiem, co jem". Prezenterka domagała się, by sąd ukarał firmę za naruszenie praw autorskich i dóbr osobistych. Żądała też przeprosin od producenta, który przez cały okres postępowania uznawał zarzuty za "bezpodstawne".

Katarzyna Bosacka przegrywa w sądzie

W styczniu 2016 roku Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew Katarzyny Bosackiej, twierdząc, że podobieństwo między programami wynika ze "zbliżonej tematyki obu produkcji". Bosacka odwołała się wówczas od orzeczenia sądu, kierując sprawę do Sądu Apelacyjnego. Jak podaje portal wirtualemedia.pl, w poniedziałek sąd ten prawomocnie oddalił powództwo Katarzyny Bosackiej przeciwko Formacji TV. Czy Bosacka będzie się odwoływała od decyzji sądu tej instancji?

"Znam rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego z dnia dzisiejszego. Bez dokładnej znajomości motywów rozstrzygnięcia nie mogę go odpowiedzialnie skomentować. Z uwagą zapoznam się z pisemnym uzasadnieniem tego wyroku i argumentami Sądu i wtedy podejmę decyzję o ewentualnych dalszych krokach prawnych. Nie uzurpuję sobie monopolu w kwestiach mówienia o zdrowych zakupach spożywczych. Wręcz przeciwnie - uważam, że im więcej dziennikarzy o tym mówi, tym lepiej dla nas wszystkich." - podsumowała Katarzyna Bosacka na stronie wirtualemedia.pl.

Program "Wiem, co jem" produkowany jest od 2010 roku. W swoim show na TVN Style Katarzyna Bosacka sprawdza jakość sprzedawanego jedzenia i porównuje ze sobą produkty żywnościowe. Od kilku lat stacja emituje modyfikację tego formatu - „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. Uważacie, że faktycznie są one ciekawsze i bardziej oryginalne, niż "Zdrowie na widelcu" z Anną Guzik w roli prowadzącej na Polsat Cafe?