Katarzyna Dowbor wyznała, że cierpi na ciężką chorobę. W jednym z ostatnich wywiadów prowadząca program "Nasz nowy dom" zebrała się na szczerość i zdradziła, co jej dokładnie dolega i w jaki sposób dowiedziała się o swoim nietypowym schorzeniu. Dziennikarka przyznała, że długo nie wiedziała, z czego wynikają jej dolegliwości, m.in. wytrzeszcz oczu. Kilka lat temu, podczas zdjęć do swojego poprzedniego programu o tematyce zdrowotnej pojechała zrobić wywiad z lekarzem w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ulicy Szaserów w Warszawie.

Dr Dąbrowiecki zajrzał w to oko i mówi: nie podoba mi się. Powiedziałam, że już się leczę u okulisty. - Proszę być jutro u mnie na badaniach - stwierdził autorytatywnie. Ja na to, że nie mam czasu. - Proszę być na ósmą, to potrwa chwileczkę. Zgodziłam się, ale ta chwila trwała do popołudnia. Przeszłam testy tarczycowe, czekaliśmy na wyniki, potem USG, które wykazało, że moja tarczyca szaleje - wyznała w rozmowie z magazynem Viva.

ZOBACZ: KATARZYNA DOWBOR wspomina zmarłą 14-letnią Martę z "Nasz nowy dom". Jak ją zapamiętała?

Katarzyna Dowbor cierpi na ciężką chorobę

Po badaniach specjalista wyznał dziennikarce, że wysłał ją na nie, ponieważ podejrzewał u niej guza mózgu. 

- Kiedy zrobiliśmy wszystkie badania, okazało się, że mam silną nadczynność tarczycy. TSH wyszło koszmarnie, jakieś 0,0001- wyjaśnia Katarzyna Dowbor.

W końcu okazało się, że Katarzyna Dowbor cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa, czyli schorzenie autoimmunologiczne, które przebiega z nadczynnością tarczycy. Czy ta choroba jest dla prowadzącej "Nasz nowy dom" bardzo uciążliwa w codziennym życiu?

- Trochę tak, bo muszę regularnie brać leki i pamiętać o nich, a to dla mnie nowość. Zawsze byłam zdrowa jak ryba (...) Wystarczy że mam bardziej nerwowy okres i oko mi wyłazi jak u cyklopa, gdy się uspokajam, wraca na miejsce. Niesamowite - zdradziła Dowbor.

Katarzyna Dowbor zdradziła też, że w jej przypadku choroba Basedowa jej najprawdopodobniej dziedziczna. 

- Kiedy znalazłam zdjęcia mojej babci - matki ojca, miała ogromne wole na szyi i wytrzeszczone oczy. Prawdopodobnie też chorowała na Basedowa. Nigdy jej nie poznałam, bo umarła przed moim urodzeniem się - opowiedziała gwiazda Polsatu.

Macie wśród swoich bliskich  osoby cierpiące na chorobę Gravesa-Basedowa?