Katarzyna Figura cztery lata temu ogłosiła w wywiadzie, że jej mąż Kai Schoenhals znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Aktorka przełamała tym społeczne tabu i zszokowała opinię publiczną. Postanowiła oczywiście zakończyć małżeństwo, które trwało od 2000 roku. Szybko jednak okazało się, że rozwód z Amerykaninem nie będzie taki prosty. Doszło nawet do tego, że gwiazda nie mogła sprzedać swojej rezydencji na warszawskiej Saskiej Kępie i musiała odstąpić ją mężowi.

W 2013 r. zdecydowała się na przeprowadzkę do Trójmiasta. Katarzyna Figura układa tam sobie na nowo życie, wraz z córkami Koko i Kaszmir. Jest etatową aktorką Teatru Wybrzeże w Gdańsku oraz wykładowcą Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Nadmorskie życie służy aktorce, która nie udziela tak wielu wywiadów, jak dawniej. Choć stroni od medialnego szumu, od czasu do czasu zdarza jej się spotkać z sympatykami. Tak było przed minionym weekendem. Gwiazda była jednym z gości festiwalu Orange Kino Letnie w Sopocie, w ramach którego zaaranżowano spotkanie z nią w jednej z kawiarni w Sopocie. 54-letnia aktorka postawiła z tej okazji na klasyczną stylizację: granatową tunikę oraz kolorową apaszkę. Wyraźnie dopisywał jej dobry humor, gdyż chętnie pozowała do zdjęć, a uśmiech nie schodził z jej twarzy. Uwagę zgromadzonych przyciągnęła również twarz Katarzyny Figury, gdyż aktorka postawiła na delikatny makijaż, zyskując w ten sposób efekt naturalności. 

Jak podoba wam się gwiazda w takim wydaniu?