Katarzyna Grochola otworzyła się w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN". Znana polska pisarka opowiedziała o swoim małżeństwie, w którym nie brakowało przemocy. Przez 3 lata mąż fizycznie znęcał się nad Grocholą, która wyznała, że przemoc była obecna "od początku do samego końca związku". Autorka przez długi czas starała się usprawiedliwiać zachowania męża, gdyż strach sprawiał, że wypierała ze świadomości działania ukochanego.

- Przypominam sobie sytuację, kiedy mój oprawca wyrwał spode mnie krzesło i uderzył mnie nogą krzesła, które pękło, w kark. W tym momencie zadzwonił dzwonek do drzwi i zjawili się nasi znajomi z Książenic. Weszli do domu, ja nie wiedziałam, co się dzieje, trzymałam się za kręgi. On powiedział: Kasieńka się uderzyła, muszę jej przyłożyć lód. Nagle poczułam się taka zaopiekowana, a oni byli zachwyceni, że on jest dla mnie tak miły.

Katarzyna Grochola o przemocy w związku

Katarzyna Grochola wyznała, że rozumie dlaczego kobiety tkwiące w związkach, w których jest przemoc, boją się szukać pomocy. Ona sama chciała zgłosić przestępstwo na policję, ale ostatecznie z tego zrezygnowała. - Ja również byłam na policji z przyjacielem mojego męża. Złożyłam doniesienie, miałam świeże ślady od duszenia na szyi. Pod koniec rozmowy natychmiast to odwołałam. Nie pozwoliłam spisać protokołu. Świadomość, że wrócę do domu, gdzie on będzie i dowie się o tym, była paraliżująca.

W końcu jej córka - Dorota Szelągowska, namówiła ją do podjęcia decyzji o odejściu od męża. Dodała też, że jej były partner jest związany z telewizją i w środowisku ma bardzo dobrą opinię. Nie zdecydowała się jednak ujawnić jego nazwiska. 

- Ten pan do dzisiaj pracuje w telewizji, ma cudowną opinię. Jak wygląda żona wariatka z nieletnią córką wobec znakomitego faceta? Niektóre panie nigdy by nie uwierzyły. Brak wsparcia w ludziach obok, którzy mówią: "przesadzasz, ubarwiasz, to jest niemożliwe, przecież byś z nim nie była". To jest porażające.

Dziś Katarzyna Grochola jest w szczęśliwym związku z cenionym w środowisku artystycznym puzonistą, Stanisławem Bartosikiem. Para pobrała się w tajemnicy przed mediami w sierpniu 2018 roku. 

ZOBACZ: KATARZYNA GROCHOLA wzięła sekretny ślub. Kim jest trzeci mąż pisarki, Stanisław Bartosik?