„Propozycja była na tyle kusząca, że w ciągu jednej nocy nadludzkim wysiłkiem ‘przyciaśniłam’ swój kalendarz. (śmiech). Przyznam, że w takich sytuacjach, moje decyzje są zwykle bardzo organiczne. Intuicyjne. Po ćwierć wieku na scenie wiem jedno, albo sprawę czuję od razu albo nie. Jeśli w trakcie czytania odkładam scenariusz, to jest już dla mnie znak, że nic z tego nie będzie. Jak łatwo się domyśleć, ZUP-y, jak kulinarno- apetycznie nazywany jest potocznie spektakl, nie odłożyłam. Ba! Wręcz skonsumowałam ze smakiem. Co ważne, było mi też bardzo miło, bo od początku czułam spore zaangażowanie zespołu, bym do spektaklu dołączyła” – zdradziła podekscytowana Katarzyna Pakosińska.

„Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty” - kto gra w sztuce?

Pierwsza część sztuki „Zdobyć, utrzymać, porzucić” cieszyła się ogromną popularnością. Przez kilka lat Kasia Zielińska, Katarzyna Żak oraz Olga Bończyk zjeździły z nią całą Polskę. W 2016 roku powstała jej kontynuacja, wyprodukowana przez Teatr Capitol - „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty”, z dodatkową rolą męską. Ona także od razu skradła serca widzów i duży popyt na nią wymagał stworzenia dublur. Wówczas wybór dyrekcji padł właśnie na Katarzynę Pakosińską.

Integracja aktorki ze zgranym już zespołem przebiegła błyskawicznie. Może dlatego, że z większością aktorów doskonale się zna i występowała z nimi wspólnie na niejednej scenie? ;-)

„Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty” - kiedy premiera?

Obecnie trwają próby, na których pieczę nad całym spektaklem sprawuje reżyser, z którym aktorka również miała już przyjemność  się poznać. Jak widać, na końcówkę tego roku oraz na zbliżający się 2018 r., artystka ma kalendarz  wypełniony po brzegi. Obecnie pracuje także nad własnym monodramem, a niedawno, 22 listopada w księgarniach pojawiła się najnowsza, trzecia już część jej książki dla dzieci o przygodach Maliny - "Malina - miód dziewczyna".

A jak Katarzyna Pakosińska odnajdzie się na scenie teatralnej w sztuce „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić 2. Rozstania i Powroty”? O tym przekonamy się już 4 grudnia! Pójdziecie na nią do teatru Capitol? Nas tam na pewno nie zabraknie!