Jest trenerką modelek i modeli na całym świecie. Jej treningi żywieniowe doceniły największe domy mody – Louis Vuitton czy Gucci. Kim jest Kasia Rain

Była oficjalną trenerką uczestników edycji - matki, czyli amerykańskiej edycji programu Tyry Banks Next Top Model. Katarzyna Rain na co dzień pracuje jako trener personalny Loizy Lamera holenderskiej Top Model. W wolnym czasie tworzy autorskie treningi dla modelek. Wielokrotnie powtarzała w wywiadach, że dla początkujących modelek najważniejsze jest wsparcie moralne i odpowiedni trening.

Czego ludzie nie wiedzą, bycie modelką to jest topsport. To są dziewczyny, które muszą mieć wymiary, żeby pasować do fashion, czyli nie więcej jak 90 w biodrach, 60 w pasie i musza ćwiczyć inaczej. Młode dziewczyny tego nie wiedzą,  zazwyczaj idą do agencji i słyszą no masz potencjał , tylko musisz trochę schudnąć. I dziewczyna się wtedy martwi o jestem gruba, a nie jest grupa tylko do modelingu mus się tylko doprawić. - powiedziała w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Będąc nastolatką Kasia Rain zmagała się z zaburzeniami odżywiania, cierpiała na bulimię i anoreksję. Trenerka przyznała, że chorobę udało się jej pokonać nie tylko z udziałem lekarzy, ale przede wszystkim dzięki sile i odwadze. Rain w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN wyznała, że w pewnym momencie sama musiała dojść do tego, że nie kocha swojego ciała z jakiegoś powodu.

Ja byłam u lekarzy, ale tak naprawdę sama siebie z tego wyciągnęłam. Zaczęłam ćwiczyć jogę, uprawiać medytację Zaczęłam patrzeć do środka i to jest takie konfrontujące. Musisz sama przed sobą się przyznać co jest nie tak i dopiero wtedy zacząć pracować nad sobą- powiedziała Kasia Rain.

Stąd pojawił się cel, by pomoc dziewczynom, które są na początku swojej kariery. Dziś Kasia Rain prowadzi autorskie projekty, pisze książki, ale przede wszystkim motywuje do działania i jest wzorek dla wielu młodych dziewczyn, które próbują swoich sił w modelingu.