Kate Middleton i Książę William wzięli ślub w 2011 roku. Jednak zanim Kate Middleton poślubiła księcia Williama i została księżną Cambridge, była zwyczajną (choć pochodzącą z dosyć zamożnej rodziny) dziewczyną. Gdy tylko zaczęła pokazywać się w towarzystwie księcia Williama, jej życie całkowicie się zmieniło, a paparazzi zaczęli śledzić każdy jej ruch. Patrząc w przeszłość, Kate z burzą brązowych loków i w sportowych bluzach, nie zwracała na siebie zbyt dużej uwagi. A jednak miała w sobie coś, czym przyciągnęła uwagę brytyjskiego monarchy...

Kate Middleton - co robiła zanim została księżną?

Kate Middleton studiowała na Uniwersytecie St Adrews, gdzie poznała swojego przyszłego męża, ale mało kto wie, że zanim poszła na studia, księżna Kate miała rok przerwy. W tym czasie zdecydowała się wyjechać do Chile i zaangażować się w działalność charytatywną na rzecz organizacji Raleigh International. Kate Middleton studiowała również na British Institute of Florence we Włoszech.

Kate Middleton po ukończeniu studiów na kierunku historia sztuki w 2005 roku, przez jakiś czas pomagała rodzicom w ich rodzinnym biznesie. Carole i Michael Middleton zajmowali się organizacją przyjęć. Obowiązki Kate obejmowały przygotowywanie projektów, zajmowanie się marketingiem oraz robieniem zdjęć. W kolejnych latach, Kate Middleton przeprowadziła się do Londynu, gdzie początkowo zajmowała stanowisko kupca akcesoriów dla sklepu Jigsaw Junior, ale podobno rzuciła pracę, gdyż rozważała karierę fotografa. Niestety jak wiadomo, musiała porzucić swoje plany zawodowe na rzecz tytułu księżnej Cambridge.

Kate Middleton i książę William ogłosili zaręczyny w 2010 roku, a pobrali się rok później.