Kate Middleton i książę William od czasu swojego ślubu stanowią najpopularniejszą część brytyjskiej rodziny królewskiej. Popularność książęcej pary tylko urosła, gdy dwa lata temu na świat przyszedł ich syn, książę George i córeczka, księżniczka Charlotte, która urodziła się przed kilkoma tygodniami.

Paparazzi z całego świata robią wszystko, aby uchwycić na zdjęciach pociechy Middleton i księcia Williama. Dotychczas rodzice unikali komentowania publicznie zainteresowania, jakim cieszą się w mediach ich dzieci, jednak najwyraźniej miarka się przebrała.

Kate Middleton i książę William opublikowali bowiem ostre oświadczenie skierowane do fotografów, bo ich ochroniarze znaleźli niedawno jednego z paparazzich, który ukrywał się w aucie zaparkowanym przy placu zabaw, na którym przebywał książę George.

"Księżna i książę z radością podzielili się z publiką oficjalnymi zdjęciami ich dzieci, aby podziękować za tysiące cudownych i ciepłych życzeń, jakie otrzymali po ich narodzinach" - czytamy w oświadczeniu. "Mimo to, fotografowie posuwają się do ekstremalnych rozwiązań, aby zdobyć kolejne zdjęcia księcia George'a, który znalazł się pod ich całodobową obserwacją. Fotografie te są potem sprzedawane międzynarodowym tytułom prasowym, które wciąż chcą płacić za nie ogromne pieniądze."

Książęca para podkreśliła też, że mały książę stał się "celem numer jeden" fotografów z całego świata.

"O ile nie dziwi nas chęć zrobienia zdjęć któremuś z dorosłych członków rodziny królewskiej, to oczywistym jest fakt, że to właśnie książę George stał się celem numer jeden paparazzich" - czytamy dalej w oświadczeniu. "Zdecydowaliśmy się wreszcie poruszyć tę kwestię, bo tego typu incydenty zdarzają się coraz częściej i są coraz bardziej alarmujące. Granica została przekroczona i każde kolejne próby fotografów mogą być traktowane jako poważne naruszenie zasad bezpieczeństwa."

Przedstawiciele księżnej Catherine i księcia Williama zaznaczyli też, że o ile para posiada kilka prywatnych domów i dysponuje własną ochroną, to chce zapewnić swoim dzieciom jak najbardziej normalne i zwyczajne dzieciństwo.

 

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Książę George - Skończył dwa lata!