Kate Middleton w sukience Gosi Baczyńskiej - to była w poniedziałek wiadomość dnia! Księżna Kate wybrała na bal w Łazienkach Królewskich kreację od jednej z najpopularniejszych polskich projektantek. Zaprojektowana specjalnie na zamówienie stylistów Kate Middleton, modernistyczna biała sukienka koktajlowa z czarną ozdobną lamówką oraz haftami w kształcie gałązek - elegancka, ale jednocześnie skromna, okazała się być idealna dla księżnej Cambridge! Nie był to jednak typowy dla Kate Middleton wybór - księżna zazwyczaj decyduje się na bardziej minimalistyczne projekty, rzadko natomiast mamy okazję oglądać ją w sukienkach o tak nowoczesnych formach. To właśnie nieoczywisty wybór kreacji i fakt, że Middleton podczas pobytu w Polsce doceniła krajową modę, zwrócił uwagę mediów na całym świecie. Zagraniczna prasa wprost nie może przestać zachwycać się kreacją Kate, którą miała na sobie w poniedziałek w Łazienkach Królewskich!

 

Zagraniczne media nie piszą o niczym innym - Kate Middleton wreszcie odeszła od swojego klasycznego, nienagannego stylu i wybrała nietypowy dla siebie, nowoczesny formą projekt sukienki, który pokazuje, że księżna potrafi bawić się modą. Zachodnie portale (m.in. Daily Mail, Telegraph, czy Express) komplementują nowe wcielenie księżnej Kate, a Gosię Baczyńską nazywają "carycą polskiej mody". Bez wątpienia, dzięki takiej ilości publikacji, o projektach Baczyńskiej wreszcie dowie się cały świat, a jej pozycja w światowej branży mody, może mocno podskoczyć do góry! Tak o kreacji Kate pisze brytyjski portal Telegraph.co.uk:

"Dzisiejsza wyrafinowana, nowoczesna kreacja księżnej Kate jest jednym z jej najbardziej wyróżniających się, modowych wyborów - a takich w ciągu sześciu lat, od kiedy jest częścią rodziny królewskiej - było tylko kilka. Dorównuje ona chyba tylko tweedowemu kompletowi od Chanel, w którym Kate pojawiła się w marcu w Paryżu oraz białej wzorzystej sukience, którą wybrała podczas wizyty w Tadź Mahal w ubiegłym roku."

Przypomnijmy, że jedwabna biała sukienka projektu Baczyńskiej nawiązuje do kreacji z kolekcji Back To The Future. Podobny model, jaki znalazł się w tej kolekcji, kosztuje 5600 zł. Sukienki Baczyńskiej noszą już m.in. Halle Berry, Leighton Meester, blogerka Chiara Ferragni, a teraz również sama Kate Middleton! 

Gratulujemy Gosi, i życzymy kolejnych sukcesów!