Kate Middleton jest w ciąży - to już pewne! Pałac Kensington potwierdził krążące od kilku tygodni plotki, ale jak na razie nie informuje, czy Kate Middleton urodzi córkę, czy syna. Być może za kilka miesięcy pojawi się taka informacja. Mówi się jednak, że William i Kate mają już wymyślone imiona dla trzeciego dziecka -  i dla dziewczynki, i dla chłopca. Jeśli księżna Kate urodzi córkę, nazwą dziewczynkę Olivia lub Isabella. Jeśli zaś Middleton urodzi synka - Edward lub James. Brytyjskie media spekulują także, czy trzecie "royal baby" nie zostało przypadkiem poczęte... w naszym kraju! Przypomnijmy, że w lipcu William i Kate gościli z oficjalną wizytą w Polsce, a księżna Kate miała na sobie sukienkę od Gosi Baczyńskiej. Jak natomiast czuje się w trzeciej ciąży Kate Middleton? Podobno cierpi na bardzo rzadką przypadłość...

Kate Middleton źle znosiła poprzednie dwie ciąże. Księżna Cambridge również i tym razem cierpi na przypadłość zwaną hyperemesis gravidarum, która dotyka zaledwie 0,3–2% kobiet spodziewających się dziecka. Objawia się ona bardzo silnymi nudnościami oraz wymiotami, które nasilają się w przypadku głodu, sytuacji stresowych i przemęczenia. Przypomnijmy, że księżna trafiła na ostry dyżur pod koniec sierpnia i w szpitalu spędziła całą noc. Już wtedy media spekulowały, że przyczyną dolegliwości może być trzecia ciąża.

Stan zdrowia postanowił skomentować książę William, a okazja do tego nadarzyła się podczas wizyty w Oxfordzie, gdzie wziął udział w konferencji dotyczącej zdrowia psychicznego. Pod koniec, po raz pierwszy wypowiedział się na temat trzeciej ciąży księżnej Kate:

"To bardzo dobra wiadomość. Na początku było trochę lęku, ale Kate czuje się dobrze. Chcemy najpierw pozwolić jej oswoić się z tą sytuacją, potem będziemy świętować"

A okazja do świętowania jest podwójna. Przypominamy bowiem, że w ciąży jest również siostra księżnej Kate - Pippa Middleton!  Na wiosnę szykuje się więc prawdziwy królewski baby boom!