Księżna trafiła do prywatnego skrzydła szpitala Świętej Marii, w którym urodził się także książę William, dzisiaj nad ranem.

Z informacji brytyjskiego dziennika "Daily Mail" wynika, żeKate jest w pierwszej fazie porodu i chciałaby urodzić naturalnie. Zarówno księżna, jak i William nie znają płci dziecka. Źródło dziennika zdradziło także, że choć książę jest z Kate w szpitalu, to nie będzie obecny przy porodzie. Middleton będą za to towarzyszyć matka Carole i siostra Pippa.

Dziecko książęcej pary będzie po narodzinach trzecie w kolejce do brytyjskiego tronu, spychając na czwartą pozycję brata Williama, księcia Harry'ego. Dzięki zmianom w prawie, jakie wprowadziła na początku roku królowa Elżbieta II, dziewczynka będzie mogła zostać królową, nawet jeśli drugim dzieckiem Kate i Williama będzie syn.

Dla samej Elżbiety II to także ważne, historyczne wydarzenie. Będzie pierwszą od ponad 120 lat monarchinią, która pozna swojego prawnuka będącego następcą tronu.

AKTUALIZACJA 13:45: Rzecznik prasowy rodziny królewskiej wydał krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że poród księżnej Kate przebiega "powoli, ale normalnie i w jak najlepszym porządku".

AKTUALIZACJA 16:45: Królowa Elżbieta II wróciła z Windsoru do Pałacu Buckingham, by być w Londynie, gdy na świat przyjdzie jej trzeci prawnuk lub prawnuczka. Książę Karol, dziadek dziecka Kate i Williama, powiedział podczas odbytej dzisiaj wizyty w Jorku, że nie wie, co dzieje się w szpitalu Św. Marii, ale jest pewien, iż wszystko jest w należytym porządku.

AKTUALIZACJA 18:50: Przed Pałacem Buckingham, w oczekiwaniu na oficjalną wiadomość o narodzinach dziecka Kate i Williama, zebrały się tysiące londyńczyków i turystów z całego świata. Podobny tłum zebrał się też pod szpitalem Św. Marii, którego pilnują zmobilizowanego z całego Londynu oddziały policji.

 

Co o książęcym potomku sądzą oczekujący pod Pałacem Buckingham?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kate Middleton - Denerwuje się przed porodem

TA PUBLIKACJA DOTYCZY TEMATU, KTÓRY AKTUALNIE ROZWIJA SIĘ I JEJ TREŚĆ MOŻE ULEC ZMIANIE Z BIEGIEM CZASU.