Nie spóźniła się dużo. Sześć minut po godzinie 16 srebrny rolls-royce z Kate, jej ojcem Peterem i ośmioletnią córką Lilą Grace podjechał pod kościół Świętego Piotra. Kiedy modelka wysiadła z samochodu, tłum gości, paparazzich i gapiów aż wstrzymał oddech. Gwiazda wyglądała olśniewająco ubrana w prostą sukienkę w stylu vintage zaprojektowaną przez jednego ze swoich najbliższych przyjaciół Johna Galliano. „Kate przypominała księżniczkę. Przez chwilę uśmiechała się do robiących jej zdjęcia fotoreporterów i fanów, a później zniknęła we wnętrzach świątyni” – pisała Lauren Milligan, specjalna wysłanniczka brytyjskiego „Vogue’a”.

Ceremonia, na którą wstęp mieli tylko zaproszeni przez młodą parę goście, trwała prawie dwie godziny. Nikt się jednak nie skarżył. Kelly Osbourne napisała później na swojej stronie internetowej, że w życiu nie widziała piękniejszego widowiska. „To magiczne, kiedy obserwuje się dwoje tak bardzo zakochanych w sobie osób”. Tak bardzo w sobie zakochanych i... świetnie ubranych. „Para młoda i jej goście wyglądali jak z wybiegu prezentującego kolekcje najlepszych projektantów. Od razu było widać, że ślub bierze ikona świata mody” – pisał reporter z miejscowej gazetki. Kate oprócz sukni Galliano zaprezentowała się także w trzech kreacjach od Stelli McCartney. Buty z niebieską wkładką stworzył dla niej specjalnie na ten dzień wielki Manolo Blahnik. Jamie Hince miał dwa garnitury z domu mody Yves Saint Laurent. Wśród gości nie sposób było nie zauważyć Naomi Campbell w ubraniach od Givenchy czy Anny Wintour, która wybrała Pradę. „Wszyscy byli świetnie przygotowani do trzydniowej zabawy. Pomocnicy nie nadążali z przerzucaniem olbrzymich walizek z garderobą” – pisała dalej Milligan z „Vogue’a”. 

Z całego zamieszania najmniej zadowoleni byli mieszkańcy Cotswolds. Władze miasteczka przychyliły się do prośby Kate i na cały piątek zamknęły główne ulice. Na szczęście modelka wiedziała, jak ich udobruchać. Każdy z nich dostał w prezencie butelkę dobrego szampana i list z przeprosinami napisany przez nowożeńców.