Hrabia Nikolai von Bismarck ma 28 lat, jest potomkiem kanclerza Cesarstwa Niemieckiego i spadkobiercą wielkiej rodowej fortuny. Według magazynu „Tatler” znajduje się wśród 150 najbardziej wpływowych osób londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Oficjalnie pojawili się z Kate dwa miesiące temu na otwarciu ekskluzywnej dyskoteki Sexy Fish w Londynie, a spotykają się od lata. Nie mieszkają razem, jednak Nikolai trzyma swoje ubrania w jej domu, bo często tam nocuje. Niedawno pojechali w romantyczną podróż, najpierw do Centre Lifeco w Turcji, ulubionej kliniki Kate, specjalizującej się w oczyszczaniu organizmu, a potem na karaibską wyspę Mustique. Nikolai nie spędza życia wyłącznie na rozrywkach, jest cenionym fotografem. Jako 17-latek był stażystą legendarnego Mario Testino, potem współpracował z Annie Leibovitz.

Oprócz fotografowania mody zajmuje się też tworzeniem projektów społecznych, robił m.in. zdjęcia w slumsach w Bombaju i w rumuńskich sierocińcach. Dwa lata temu po jego wystawie „W Etiopii” naczelna włoskiego „Vogue’a” Franca Sozzani powiedziała: „Nigdy się nie mylę co do fotografów: możecie stawiać na Nikolaia!”. 

Hrabia zna Kate od dziecka, modelka przyjaźni się z jego matką. Już jako dziesięciolatek był nią zafascynowany. Gdy kiedyś Kate pocałowała go na pożegnanie w policzek, opowiedział o tym wszystkim kolegom. Później romansował m.in. z księżniczką Beatrycze, kuzynką Williama i Harry’ego, oraz Theodorą Richards, córką Keitha, gitarzysty Rolling Stonesów. Lubi spędzać czas w nocnych klubach, ale przyjaciele modelki mówią, że jest dla niej nie tylko świetnym kompanem do zabawy. Daje jej wsparcie, Kate zawsze może na niego liczyć. Latem rozstała się z mężem Jamiem Hince’em.

Choć jeszcze nie podpisali dokumentów rozwodowych, podzielili wszystkie wspólne rzeczy. Kością niezgody pozostał tylko Archie, staffordshire bull terier. Jamie przywiózł go z Włoch, gdzie był trzymany w złych warunkach, i nie zamierza oddać. Kiedy wyjeżdżał w trasy, dzwonił do Archiego, żeby ten nie zapomniał jego głosu. Kate i jej 13-letnia córka Lila również nie chcą słyszeć o rozstaniu, obie uwielbiają psa. Modelka zajmowała się nim, gdy Jamie koncertował, i wydała fortunę na psychoterapię dla Archiego, który był zbyt lękliwy.

Jak widać, Kate bardziej przywiązuje się do zwierząt niż do mężczyzn, trudno więc przewidzieć, jak długo potrwa jej romans z hrabią von Bismarckiem.