Katy Perry znalazła się na celowniku właścicieli Stadionu Narodowego w Warszawie. Amerykańska gwiazda zwróciła uwagę zarządców obiektu bynajmniej nie ze względu na najbliższe plany koncertowe. Piosenkarka w swoim najnowszym teledysku do piosenki "Swish Swish" bezprawnie wykorzystała bowiem chroniony prawnie wizerunek stadionu. Na samym początku klipu wyraźnie widać dach PGE Narodowego z dorobionym komputerowo neonowym szyldem. Widoczna w ujęciu z lotu ptaka Wisła i panorama centrum Warszawy nie pozostawiają jednak złudzeń co do tego, jaki obiekt wykorzystano w nowym wideo Katy Perry.

- Menedżerowie Katy Perry nie kontaktowali się z nami. A wizerunek stadionu jest zastrzeżony w urzędzie patentowym. Za jego wykorzystanie w celach komercyjnych trzeba płacić - tłumaczy Monika Borzdyńska, rzeczniczka PGE Narodowego w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Czy z tego powodu wokalistce grożą teraz jakieś konsekwencje?

ZOBACZ: Taylor Swift  twierdzi, że umarła. O co jej chodzi? Nowa piosenka gwiazdy szokuje [VIDEO]

Stadion PGE Narodowy pozwie Katy Perry?

Katy Perry po raz ostatni odwiedziła Polskę w lutym 2015 roku. Poza koncertem w krakowskiej TAURON Arenie, gwiazda znalazła też wtedy czas m.in. na zwiedzenie muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Amerykańska wokalistka tym razem nie umieściła jednak naszego kraju na trasie koncertowej promującej jej ostatnią płytę "Witness". Możliwe, że dzięki aferze ze Stadionem Narodowym gwiazda przypomni sobie jednak o tej części Europy. Zastanawiacie się, ile Katy Perry teoretycznie musiałaby zapłacić, gdyby PGE Narodowy domagał się swoich praw?

 - Zastrzegliśmy jako znaki towarowe elewację stadionu, jego kubaturę, dach... W zależności od tego, jaką część stadionu ktoś chce wykorzystać, musi zapłacić od 13 do 120 tys. zł. - wyjaśnia Borzdyńska.

Rzeczniczka Stadionu Narodowego zaznacza jednak, że sprawa powinna zostać rozwiązana polubownie. Głośny teledysk Katy Perry do jej najnowszego singla "Swish Swish" z gościnnym udziałem Nicki Minaj możecie obejrzeć w całości poniżej. W klipie pojawia się też m.in. aktor Gaten Matarazzo, czyli Dustin w serialu "Stranger Things".

Czy Katy Perry powinna zapłacić odszkodowanie właścicielom Stadionu Narodowego w Warszawie?