Kayah zaprosiła tym razem do współpracy finalistę 3. edycji programu „X Factor”, Grzegorza Hyżego, który tylko ostatnio zasłynął przebojem „O Pani”. Premierze singla towarzyszy teledysk w reżyserii Filipa Bartczaka, który wyprodukowało studio Propeller Film. Utwór został napisany i skomponowany przez jednego z najmłodszych artystów wytwórni Kayax, należącej do Kayah - Michała Bownika z zespołu BOWNIK. Za produkcją muzyczną utworu „Podatek od miłości”, podobnie jak letniego hitu Kayah „Po co”, stoi Jan Smoczyński.

Kayah o Grzegorzu Hyżym

A jak wokalistce pracowało się z Grzegorzem Hyżym? Co gwiazda mówi o nowej gwieździe polskiej sceny muzycznej?

Grzegorz to fantastyczny, przemiły facet, przezdolny, dojrzały artysta, o cudownej barwie i emocjonalności w głosie. A do tego absolutnie zabawny i niebywale skromny! Śpiewamy o miłości, pożądaniu, wzlotach i upadkach w miłości, ale zawsze z nadzieją na przetrwanie”.

Grzegorz Hyży o Kayah

Jak się okazuje, Grzegorz Hyży wcale nie pozostaje jej dłużny:

Współpraca z Kayah to dla mnie duże wyróżnienie oraz nowe zawodowe doświadczenie. Nie mam na swoim koncie wielu duetów i to także pierwsza moja piosenka promująca film. Myślę, że udało nam się wspólnie stworzyć coś bardzo wyjątkowego - piosenkę z potencjałem wielkiego przeboju, która wymyka się takim jednoznacznym ramom stylistycznym. To coś naprawdę świeżego”.

Utwór Kayah i Grzegorza promuje komedię romantyczną o tym samym tytule, której premiera kinowa odbędzie się 26 stycznia 2018 roku.

Tymczasem zobaczcie klip do piosenki „Podatek od miłości”:

Czy Ten duet wokalistki okaże się równie głośny i popularny jak duo, które gwiazda stworzyła z Goranem Bregovicem? Jak myślicie?