Czym bowiem jest miłość? Pytanie to wydaje się pozornie banalne. Dla każdego może oznaczać coś innego, ale też odgrywać inną rolę i mieć inną wagę.

Tak też, jedni, zapytani o miłość, będą ją utożsamiać z namiętnością, zmysłowością czy uczuciem bliskości z drugą osobą. Dla innych może być stabilizacją i spokojem. Zdarza się też, że miłość to odrzucenie, ból a nawet oznaka słabości i uzależnienia.

Wspomniani bohaterowie filmów to prawdziwe postacie, którym Kazar, zadał pytanie – A czym dla Ciebie jest miłość? W ich opowieściach, tak odmiennych względem siebie, każdy odnajdzie cząstkę prawdy o sobie i swojej historii.

„To pierwsza tak emocjonalna i poruszająca odsłona marki. Dotyka bardzo ważnego tematu – zarówno z perspektywy indywidualnej, jak i społecznej. Tym razem nie skupia się na modzie, lecz na emocjach i osobistych przeżyciach bohaterów. Przedstawia miłość jako zjawisko niejednoznaczne, o wielu obliczach. Bohaterowie kampanii dzielą się z widzem swoimi najbardziej intymnymi zwierzeniami. Mówią o miłości, odsłaniając prawdę o nas samych.” – opowiada o kampanii i jej przekazie Artur Kazienko, Prezes Kazar Group.

SŁONY KARMEL i KOMPROMISY

W ten sposób na to pytanie odpowiedział Arek, czterdziestoletni mąż i ojciec. W życiu ma „trzy miłości - żonę, córkę i sport”. Każda z nich wymaga poświęcenia, wysiłku i wytrwałości. Kluczem do nich wszystkich, a zwłaszcza do relacji z nastoletnią córką, jest wspomniany kompromis, ale też aktywne słuchanie i wytrwałość. Miłość „to smak słonego karmelu”.
 

PARTNERSTWO I BLISKOŚĆ

W historii Luizy (29 lat) i Tomka (44 lata), w pierwszej kolejności rzucają się w oczy poniekąd różnice – wieku, temperamentu, uosobienia i pragnień. Różnice te są jednak powierzchowne. Istotą ich związku jest wzajemne przyciąganie się przeciwieństw, zaś siłą ich uczucia troska i czułość szczodrze okazywane na co dzień.
 

ODRZUCENIE

Trzydziestoletni Maciek jest najbardziej poruszającą postacią kampanii. Jego historia jest pełna paradoksów. Jest to opowieść o miłości i zarazem 

o odrzuceniu, o walce z nieszczęśliwym, niespełnionym uczuciem i o pogodzeniu się z losem. Dla Maćka miłość jest przekleństwem i cierpieniem, ale też źródłem twórczej inspiracji w muzyce i motorem do pracy nad sobą.
 

SPOKÓJ

Ostatnia bohaterka serii, jest Marzena, która podobnie jak Maciej, jest aktualnie singielką. Jej opowieść jest zgoła inna od historii Maćka. Marzena otwarcie wyznaje, że nie jest zakochana i że nie szuka za wszelką cenę miłości. W dojrzały i spokojny sposób opowiada o tym, w jaki sposób postrzega miłość. Nie jest już dla niej synonimem wielkich, romantycznych gestów czy gwałtownością uczuć. Przeciwnie – stała się równoznacznikiem spokoju, wyciszenia i poczuciem bezpieczeństwa. Nie będąc w związku, Marzena nie postrzega swojej samotności jako źródła smutku czy niepokoju.
 

Przedstawiając swoich bohaterów oraz ich historie, Kazar nakłania do refleksji na wielu płaszczyznach – nad własnym życiem, nad uczuciowością samą w sobie, nad rolą, jaką miłości przypisujemy i nad relacjami, jakie mamy z bliskimi czy przyjaciółmi. Każda z tych historii zawiera jedynie cząstkę prawdy o miłości a jednocześnie cząstkę prawdy o nas samych. Zadane wprost pod koniec każdego z filmów bezpośrednie pytanie „A czym dla ciebie jest miłość?” pozostaje w nas na długo i nie daje o sobie zapomnieć.

Pytanie to stanowi też zaproszenie do szerszej dyskusji i udziału w konkursie organizowanym przez markę Kazar na profilach Facebook oraz Instagram. Wystarczy odpowiedzieć czym dla was jest miłość i wskazać kogo darzy się tym uczuciem. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone dwiema kartami podarunkowymi – dla siebie i wspomnianej ukochanej osoby, o łącznej wartości 6000 zł, 4000 zł lub 2000 zł.

Wideo kampanii (główne oraz indywidualne historie bohaterów) i szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.kazar.com