Piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" jako nowość znalazła się na pierwszym miejscu ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki. Utworem artysta nawiązał do wizyty prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej, mimo że wówczas zdecydowana większość cmentarzy była zamknięta w ramach obostrzeń wprowadzonych w związków z koronawirusem. Niestety w sobotni wieczór dyrektor PR3 wydał oświadczenie, w którym poinformował, że unieważniono przeprowadzone głosowanie. Stacja swoimi działaniami wzbudziła ogromne emocje nie tylko wśród słuchaczy, ale także środowisk artystycznych.  

- Podczas elektronicznego głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację - tłumaczy szef radiowej Trójki, Tomasz Kowalczewski.

Marek Niedźwiecki odchodzi z Polskiego Radia

Po kontrowersyjnej decyzji władz PR3 z pracą w Polskim Radiu po 35 latach pożegnał się Marek Niedźwiecki. Dziennikarz prowadził piątkowe wydanie Listy Przebojów Trójki, w którym wygrała piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój”. O decyzji wieloletniego prezentera Programu III poinformował znany kompozytor, Zbigniew Preisner. 

- Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam "zniewolony umysł" - napisał Preisner. 

Artyści bojkotują radiową Trójkę 

Decyzja o usunięciu piosenki Kazika z Listy Przebojów Trójki, która krytycznie odnosi się do działań Jarosława Kaczyńskiego, oburzyła także wielu artystów. Zdecydowanie na działania podjęte przez dyrekcje Programu III Polskiego Radia zareagował Dawid Podsiało. Autor hitu "Małomiasteczkowy" w emocjonalnym wpisie bardzo mocno skrytykował sytuację w radiu. Muzyk oprócz kilku gorzkich słów w kierunku władz PR3 zaapelował także o to, żeby jego utwory były już grane na antenie, dopóki "twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki"

- Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny. Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki - oznajmił 26-latek. 

Kontrowersyjną decyzję władz Trójki w mediach społecznościowych skomentowali również m. in. Kayah, Małgorzata Ostrowska, Daria Zawiałow oraz Borys Szyc. 

ZOBACZ TAKŻE: NOSOWSKA, PEJA, DAMIĘCKA I INNI komentują rap Andrzeja Dudy w Hot16Challenge2