'Nie żyje aktor Kazimierz Kaczor. Miał 76 lat' - na taką informacją można natknąć się od połowy września 2017 na Facebooku i innych mediach społecznościowych. Fałszywa wiadomość, czyli tzw. fake news, na temat śmierci aktora to kolejna skandaliczna próba zarobienia na zupełnie nieprawdziwej informacji. Serwis, który podał wiadomość o śmierci aktora powołuje się na Teatr Stary, jednak na stronie placówki nie ma żadnego komunikatu o odejściu Kazimierza Kaczora.

ZOBACZ: ANNA PRZYBYLSKA premiera biografii na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Kto przyszedł?

'Kazmierz Kaczor nie żyje' - o co chodzi?

Plotka na temat śmierci Kazimierza Kaczora pojawiła się w połowie września na stronie internetowej warszawa-net.htw.pl, która już od jakiegoś czasu specjalizuje się w podawaniu fałszywych wiadomości na temat śmierci znanych osób. Serwis zamieszczał już wcześniej nieprawdziwe informacje m.in. na temat śmierci aktora Janusza Gajosa czy wokalistki Tiny Turner. Uspokajamy - informacja o śmierci Kazimierza Kaczora nie jest prawdziwa a aktor czuje się dobrze.

Kazimierz Kaczor to znany polski aktor urodzony 9 lutego 1941 w Krakowie, gdzie w 1965 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Co ciekawe, aktor był tam najpierw przyjęty na wydział lalkarski i już w trakcie nauki przeniósł się na wydział aktorski. Znany z ról w takich produkcjach jak: "Polskie drogi", "Alternatywy 4", "Zmiennicy" oraz "Układ zamknięty". Od 2016 roku można go oglądać w popularnym serialu telewizyjnym "Druga szansa", gdzie wciela się w postać ojca Moniki Boreckiej, granej przez Małgorzatę Kożuchowską. Prywatnie od 1994 roku jest mężem Bożeny Michalskiej, z którą ma 2 córki - aktorkę i dziennikarkę Agnieszkę Kaczor oraz Katarzynę Kaczor.

SPRAWDŹ TEŻ: LADY GAGA odwołuje europejską trasę koncertową. Gwiazda walczy z ciężką chorobą!