Nie żyje Keith Flint, wokalista i tancerz brytyjskiego zespołu The Prodigy wykonującego muzykę elektroniczną. Tragiczne wieści doszły do nas 4 marca 2019 z Wielkiej Brytanii. Artysta zmarł w wieku zaledwie 49 lat. Jak donosi angielski dziennik "Daily Mail", ciało Flinta znaleziono w poniedziałek w jego domu w Great Dunmow w hrabstwie Essex. Pogotowie zostało wezwane do nieprzytomnego muzyka około godz. 8 rano. Przyczyna śmierci lidera The Prodigy jest już znana. Keith Flint popełnił samobójstwo, co potwierdził współzałożyciel zespołu, Liam Howlett.

Informacja jest prawdziwa. Nie wierzę, że to mówię, ale nasz brat Keith w weekend odebrał sobie życie. Jestem wstrząśnięty, zły, zdezorientowany i zdruzgotany. Spoczywaj w pokoju, bracie - napisał muzyk na oficjalnym profilu The Prodigy na Instagramie.

Kim był Keith Flint?

Keith Flint przyszedł na świat 17 września 1969 roku w gminie Redbridge na przedmieściach Londynu. W połowie lat 70. jego rodzice przeprowadzili się do Springfield w Essex. O jego życiu prywatnym nie wiadomo zbyt wiele. Flint w przeszłości umawiał się m.in. z prezenterką telewizyjną Gail Porter. W grudniu 2016 roku ożenił się z japońską didżejką, Mayumi Kai. Był zapalonym motocyklistą.

Niewiele osób pamięta, że Keith Flint początkowo dołączył do The Prodigy jako tancerz, a jako wokalista grupy zadebiutował dopiero w 1996 roku z hitem "Firestarter". Inne wielkie przeboje brytyjskiej grupy to m.in. "Breathe", "Smack My Bitch Up" i "Omen".

Zdjęcia Keitha Flinta znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: KARL LAGERFELD nie będzie miał pogrzebu. Dlaczego?

Jeśli masz myśli samobójcze, masz jakiś problem, zmagasz się z depresją i obniżonym nastrojem i nie masz z kim o tym porozmawiać, zadzwoń pod numer telefonu zaufania 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też wysłać e-maila lub porozmawiać na czacie. Szczegółowe informacje i adresy znajdziesz na stronie www.liniawsparcia.pl.