Kendall Jenner (21) pokazała się bez makijażu w filmiku, który dziś pojawił się w sieci. Kendall pokazuje w nim, jak robi codzienny, lekki makijaż. O dziwo, okazuje się, że przyrodnia siostra Kim Kardashian nie nakłada na twarz kilku warstw różnych produktów, ale ogranicza się do tzw. basica: podkład, korektor, bronzer, szminka i tusz. W filmiku Kendall opowiada, jak kiedyś wyrywała sobie brwi, bo wierzyła, że tylko cienkie są stylowe. Oczywiście, były to czasy przed sławą Cary Delevingne i jej grubych naturalnych brwi. Dziś Jenner usuwa tylko drobne włoski tuż pod linią brwi, a same brwi rozczesuje i układa specjalną szczoteczką, a jeśli trzeba, uzupełnia gdzieniegdzie kredką. Jakiego podkładu uzywa Kendall Jenner? Oczywiście Estee Lauder (Kendall jest twarzą tej marki kosmetycznej). Modelka nie lubi mieć na twarzy za dużo podkładu, więc używa go tylko delikatnie. Co jeszcze stosuje Jenner? Sprawdźcie!

Kendal Jenner najbardziej lubi nakładać na twarz bronzer. Robi to płaskim pędzlem. Używa bronzera Bronze Goddess Estee Lauder. Kendall aplikuje też bronzer jako cień na powieki. Potem używa korektora, m.in. na cienie pod oczami. Wklepuje go w problematyczne miejsca opuszkami palców. Następnie kolej na szminkę. Kolor pomadki Kendall jest zbliżony do naturalnego koloru ust. Jenner używa tylko odrobiny szminki i nie nakłada jej na usta bezpośrednio, ale wklepuje w wargi palcami. Makijaż ust Kendall wykańcza transparentnym błyszczykiem. Jeśli chodzi o rzęsy, modelka nie maluje ich zbyt intensywnie. Muska tylko końcówki i dba, by były dobrze rozczesane. Wiele fanek makijażu dziwi się, że Jenner nie używa rozświetlacza, bez którego większość kobiet nie może się obyć.

ZOBACZ TEŻ: Sobowtórki Kardashianek są nie do odróżnienia od oryginałów! [ZDJĘCIA]

Kendall Jenner w tutorialu maluje się tylko 2 minuty i 6 sekund, ale filmik jest przyspieszony i zmontowany. Zakładamy więc, że swój poranny makijaż Kendall wykonuje w ok. 10 minut. Szybko, prawda? A jaki efekt! Zobaczcie sami poniżej: