Świat mody pogrążył się w żałobie. W niedzielę wieczorem dotarła do nas smutna informacja o tym, że nie żyje Kenzo Takada. Znany i ceniony na całym świecie projektant mody zmarł 4 października 2020 roku w wieku 81 lat. Jak donosi CNN, założyciel luksusowego domu mody Kenzo odszedł w American Hospital of Paris w Neuilly-sur-Seine, na zachodnich przedmieściach Paryża, gdzie mieszkał i pracował od połowy lat 60. XX wieku. Był zresztą pierwszym japońskim projektantem mody, który na stałe osiedlił się w stolicy Francji i zrobił tam oszałamiającą karierę.

Kenzo Takada zmarł na COVID-19

W oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów przez rzecznika Kenzo Takady jako przyczynę śmierci sławnego Japończyka podaje się komplikacje po chorobie wywołanej koronawirusem.

Kenzo Takada w Polsce

Kenzo Takada w 2010 roku przybył na Poland Fashion Week - realizowany wówczas w Łodzi międzynarodowy projekt modowy w stylu zagranicznych tygodnii mody. Podczas swojej wizyty w Polsce projektant udzielił wywiadu dla programu "Dzień Dobry TVN". Opowiedział w nim m.in. jak pojmuje elegancję i czym zajmuje się na emeryturze.

ZOBACZ TEŻ: Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens wzięli drugi ślub w Grecji. "Zaczęła się nasza bajka 1001 nocy" [FOTO]