Kevin Spacey zdradził, że jest gejem. 58-letni aktor ujawnił, że w trakcie swojego życia miał kontakty intymne zarówno z kobietami, jak i mężczyznami, ale obecnie postanowił żyć jako homoseksualista. Coming out laureata Oscarów nastąpił jednak w dość dramatycznych okolicznościach. Kevin Spacey zdecydował się wyznać prawdę o swojej orientacji seksualnej z powodu zarzutów aktora Anthony'ego Rappa. Gwiazda serialu "Star Trek: Discovery" uważa, że w 1986 roku Spacey próbował go uwieść. Rapp jako początkujący aktor znalazł się na przyjęciu w domu znanego aktora. Kevin Spacey zaprosił 14-letniego wówczas chłopca do swojego apartamentu, gdzie miało dojść do nadużyć na tle seksualnym. Rapp napisał na Twitterze, że 26-letni wtedy gwiazdor zaniósł go do łóżka w jednej z sypialni i położył się na nim. Mówi, że miał świadomość, że Spacey chciał zbliżenia seksualnego.

- Do dziś nie mogę się tego pozbyć z mojej głowy. Ta sytuacja była dla mnie bardzo dezorientująca - wyznał Anthony Rapp w rozmowie z portalem Buzzfeed.

ZOBACZ: MICHAŁ SZPAK o molestowaniu. Padły mocne słowa! Co powiedział?

Kevin Spacey jest gejem

Jak Kevin Spacey odnosi się do zarzutów odnośnie molestowania seksualnego, do którego miało dojść ponad 30 lat temu? Aktor uważa, że nie pamięta całego zajścia z Anthonym Rappem. Oto pełna treść przeprosin, które Spacey opublikował na Twitterze:

- Jestem pełen podziwu i szacunku dla Anthony Rappa jako aktora. Jestem przerażony jego opowieścią. Szczerze mówiąc, nie pamiętam tego spotkania, od  tego czasu minęło ponad 30 lat. Ale jeżeli zachowałem się tak, jak opisuje, należą mu się szczere przeprosiny za moje niewłaściwe, pijackie zachowanie. Przepraszam za uczucia, z którymi musiał się zmagać przez te wszystkie lata. Ta historia dała mi odwagę, żeby uporządkować także inne kwestie w moim życiu. Wiem, że opowiadano o mnie różne historie, a niektóre z nich podsycał fakt, że bardzo chronię swoją prywatność. Jak wiedzą najbliższe mi osoby, na przestrzeni życia angażowałem się w związki zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem i miałem romantyczne relacje z mężczyznami i zdecydowałem, że teraz chcę żyć jako osoba homoseksualna. Chcę się z tym otwarcie zmierzyć, zaczynając od przyjrzenia się swojemu zachowaniu - przyznał Kevin Spacey.