Kevin Spacey robi, co może, po powstrzymać falę krytyki, jaka rozlała się po tym, jak Anthony Rappa oskarżył go o molestowanie seksualne. W oświadczeniu opublikowanym przez amerykańskie media wyjaśniono, że Spacey "poświęci czas, by uzyskać diagnozę i leczenie". Rzeczniczka prasowa aktora nie wyjaśniła jednak, o jaki rodzaj dokładnie terapii chodzi, choć nie brakuje spekulacji, że chodzi o leczenie mające na celu uwolnienie aktora od uzależnienia od seksu.

Kevin Spacey idzie na terapię. Jaką?

Kevin Spacey, gwiazdor i odtwórca głównej roli w serialu „House of Cards”, zdecydował się na terapię jako następstwo medialnych zarzutów o molestowanie seksualne, które stawia mu coraz więcej mężczyzn. Przypomnijmy, skandal wybuchł w niedzielę, kiedy aktor Anthony Rapp ujawnił, że jako 14-latek padł ofiarą próby molestowania przez Kevina Spacey’ego. Rapp powiedział, że do zdarzenia doszło podczas jednej z imprez w apartamencie Spacey’ego w Nowym Jorku jeszcze w 1986 roku. Na reakcję oskarżonego gwiazdora nie trzeba było długo czekać.

ZOBACZ: KEVIN SPACEY ponownie oskarżony o molestowanie. To już jego kolejna ofiara! Będzie ich więcej?

Kevin Spacey jest gejem

Gwiazdor serialu "House of Cards" kilka godzin później opublikował oświadczenie.Spacey napisał, że nie pamięta przywoływanych przez Rappa zdarzeń i po raz pierwszy przyznał się publicznie do bycia gejem. Spekulacje na temat jego orientacji seksualnej trwały od lat, ale Specay nigdy oficjalnie się do nich nie ustosunkował. W oświadczeniu przyznał jednak, że choć był w związkach i z kobietami, i z mężczyznami, to jest homoseksualistą.

Plaga oskarżeń o molestowanie w Hollywood

Jak się teraz okazuje, skandal z udziałem gwiazdora oscarowej tragikomedii "American Beauty" to nie jedyna tego typu sprawa w Los Angeles w ostatnim czasie. Po wybuchu największej seksafery w historii Hollywood z udziałem najpotężniejszego człowieka w amerykańskiej branży filmowej - Harveya Weinsteina, w amerykańskich mediach zaczęło się pojawiać coraz więcej publicznych wyznań ofiar wykorzystywania seksualnego. Tylko w ostatnich dniach poza Kevinem Spacey’em, oskarżenia padły także na Dustina Hoffmana i Bretta Ratnera - reżysera takich hitów jak "X-Men: Ostatni bastion" czy serii "Godziny szczytu".

Ciekawe, czy dopiero początek fali oskarżeń, które na zawsze mogą zmienić Hollywood…?