Kevin Spacey dostąpił rzadkiego dla cudzoziemców zaszczytu odznaczenia Medalem Cesarstwa Brytyjskiego. Aktor jest w stanie wcielić się w różne role, począwszy od niepełnosprawnego w „Podejrzanych”, poprzez psychopatę w „Siedem”, aż do machiawelicznego wroga w „Supermanie”. Swoją wiarygodność na ekranie tłumaczy dyskrecją: „im mniej o mnie wiecie, tym łatwiej jest mi was przekonać do granej postaci”.

Ten tajemniczy i utalentowany aktor, pozostający z dala od światka show biznesu, od 2003 roku jest dyrektorem artystycznym jednego z najbardziej prestiżowych teatrów w Londynie - The Old Vic Theatre. Na legendarnej scenie, mieszczącej się przy Waterloo Road, występowali już między innymi Laurence Olivier, Judi Dench, czy Peter O'Toole.

„Jestem bardzo szczęśliwy otrzymując to wyróżnienie, które Jej Wysokość Królowa postanowiła mi przyznać za wkład w działalność teatru angielskiego”, oświadczył wzruszony pięćdziesięciojednoletni aktor podczas ceremonii w rezydencji następcy tronu - Clarence House. Bohater „Negocjatora” przyciąga na deski londyńskiego teatru wiele sław Hollywoodu i sam również grywa tam często. Niebawem zobaczymy go w „Ryszardzie III” Williama Szekspira.