"Kierunek: Noc" to historia inspirowana książką "Starość Aksolotla" autorstwa Jacka Dukaja, który to wraz z Tomkiem Bagińskim jest także producentem wykonawczym serialu. Co ciekawe, w "Kierunek: Noc" zobaczymy między innymi Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba Kieślowskiego. 39-letniego aktora z Polski do tej pory można było oglądać m.in. w takich produkcjach jak "Czas honoru", "Jack Strong", "Krew z krwi", "Maria Skłodowska-Curie" i "Ambassada". 

"Kierunek: Noc" - o czym jest nowy serial Netflixa?

Historię rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata - za wszelką cenę. 

"Kierunek: Noc" - obsada serialu

W serialu wystąpi międzynarodowa obsada z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. W skład obsady, poza Ksawerym Szlenkierem, wchodzą m.in.: Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina, Alba Gaïa Bellugi, Babetida Sadjo i Mehmet Kurtulus.

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Za produkcję odpowiada belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop. Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński ("Wiedźmin", "Katedra") oraz Jacek Dukaj.

Kim jest Ksawery Szlenkier?

Ksawery Szlenkier to polski aktor filmowy i teatralny. Jest absolwentem renomowanej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Współpracował z wieloma teatrami, m. in. z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w europejskich koprodukcjach, takich jak "Wichry Kołymy" w reżyserii Marleen Gorris, "My name is Sara" Stevena Oritta oraz filmie "Správa (The Report Movie)" w reżyserii Petera Bebjaka, który będzie mieć swoją premierę w 2020 roku.

Serial "Kierunek: Noc" znajdzie się w ofercie Netflixa na całym świecie już 1 maja 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz oficjalny zwiastun serialu Netflixa z Joanną Kulig. Premiera już w maju