Kim jest Grubson? Takie pytanie mogą sobie zadawać widzowie programu Kuby Wojewódzkiego we wtorek, 19.11.2019, gdzie tym razem raper zasiadł na kanapie w towarzystwie Małgorzaty Kożuchowskiej. Jeśli do tej pory nie słyszeliście takich hitów jak "Na szczycie", "Naprawimy to" czy "Spiesz się powoli", to koniecznie musicie nadrobić zaległości. Warto wiedzieć, że Grubson chętnie współpracuje z innymi artystami, i to nie tylko z przedstawicielami sceny hip-hopowej. Niewiele osób wie, że raper ma na swoim koncie ma single z gościnnym udziałem takich wykonawców jak Jarecki, DJ BRK, Krzysztof Zalewski czy Marcelina Stoszek.

Grubson u Kuby Wojewódzkiego

Tomasza Iwanca, bo tak właściwie brzmi pełne nazwisko Grubsona, przyszedł na świat 28 stycznia 1986 roku w Rybniku. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 1997 roku od współpracy ze składem Po-3na Różnica. Cztery lata później ukazał się ich album pt. "Przez cały czas", ale krótko po tym zespół się rozpadł. Z tego powodu Grubson w 2002 roku założył nowy skład o nazwie Wolność Słowa. Już rok później przyszedł czas na solowy debiut rapera, czyli pierwszy album typu "nielegal" pt. "N.O.C.".

Na pierwszy oficjalny album Grubsona trzeba było czekać aż do 2009 roku. Płyta "O.R.S." wydana nakładem wytwórni MaxFloRec niemal z marszu osiągnęła status złotej płyty. Jeszcze większy sukces przyniósł mu jednak wydany dwa lata później, pokryty platyną, krążek "Coś więcej niż muzyka", który rozszedł się w nakładzie ponad 30 tys. egzemplarzy. Jego płyta "Holizm" otrzymała nawet nominację do Fryderyka 2016 w kategorii "Album roku hip-hop". Dyskografię Grubsona zamyka płyta "Gatunek L" z września 2017 roku.

15 listopada 2019 na ekrany kin w całej Polsce wszedł film "1800 gramów" w reżyserii Marcina Głowackiego, w którym Grubson zadebiutował w roli aktora.