Kim jest Marieta Żukowska? Takie pytanie mogą sobie zadawać widzowie programu Kuby Wojewódzkiego oraz głośnego filmu "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi, w którym wcieliła się w rolę Patrycji. Za sprawą tego bijącego rekordy popularności hitu, 35-letnia aktorka jest teraz niemal na ustach wszystkich. Pomimo tego, że najnowsza produkcja dotychczasowego twórcy serii filmów "Pitbull" zebrała bardzo mieszane recenzje krytyków, to Polacy i tak tłumnie poszli na nią do kin. Co wiemy o jednej z największych gwiazd "Botoksu" - Mariecie Żukowskiej? Sprawdź już teraz!

ZOBACZ: BOTOKS Awantura na pokazie filmu Patryka Vegi. Policja wyprowadziła widzów!

Marieta Żukowska u Kuby Wojewódzkiego

Marieta Żukowska urodziła się 1 lipca 1982 roku w Żywcu. Jest absolwentką wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki. Na swoim koncie ma już nominacje do dwóch prestiżowych nagród filmowych. W 2009 roku za film "Nieruchomy poruszyciel" miała szansę otrzymać Orła w kategorii "Odkrycie roku", czyli nagrodę Polskiej Akademii Filmowej. Za tę samą rolę zgarnęła także nominację do Złotej Kaczki za najlepszą rolę kobiecą. Telewidzowie mogą ją także kojarzyć z takich seriali jak: "M jak miłość", "Dwoje we troje", "Uwikłani", "Anna German", "Instynkt" i "Hotel 52".

Marieta Żukowska na co dzień zajmuje się nie tylko pracą na planie zdjęciowym i w teatrze. Wyzwania zawodowe łączy z obowiązkami macierzyńskimi - wychowuje 5-letnią córkę o imieniu Pola. Ojcem dziewczynki jest mąż aktorki, czyli reżyser i scenarzysta Wojciech Kasperski.