Kim jest Sylwia Lipka? Takie pytanie może sobie zadawać wielu widzów 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami" w Polsacie. Ta młoda piosenkarka, wideoblogerka i prezenterka TV związana ze stacją Disney Channel jest bowiem jedną z osób, które do tej pory znane były przede wszystkim w internecie oraz młodym słuchaczom muzyki pop. Co wiemy na temat Sylwii Lipki, która w parze z Rafałem Maserakiem będzie tej wiosny walczyć o Kryształową Kulę na parkiecie "Tańca z Gwiazdami 2020"? Na Gala.pl mamy dla was garść informacji o nowej idolce nastolatków.

ZOBACZ: EUROWIZJA JUNIOR 2017 kto z Polski pojedzie na finał do Gruzji?

Sylwia Lipka - wiek, wzrost, pochodzenie

Sylwia Lipka urodziła się 12 grudnia 1996 roku w Katowicach. Wychowywała się w Knurowie w województwie śląskim, gdzie mieszkała do 19. roku życia. Od kilku lat żyje w Warszawie, dokąd przeprowadziła się głównie ze względu na swoją rozwijającą się karierę, W jej żyłach płynie góralska krew - jej rodzice pochodzą z małej miejscowości o nazwie Sidziny w Beskidach. Zastanawiacie się, ile wzrostu ma Sylwia Lipka? Piosenkarka nie należy do bardzo wysokich osób, ma bowiem 166 cm wzrostu.

Sylwia Lipka - Instagram, YouTube, Facebook

Sylwia Lipka to typowy przykład osoby, której kariera oparta jest na popularności w internecie. Swój kanał w serwisie YouTube założyła w 2009 roku, gdy miała zaledwie 13 lat. Na początku publikowała tam głównie nagrania wideo ze swoich występów na lokalnych festynach, konkursach i przeglądach piosenki. Aktualnie można tam znaleźć jej w pełni profesjonalne teledyski oraz filmiki, w których opowiada o swoim codziennym życiu. Jej poczynania śledzi tam już ponad 371 tysięcy subskrybentów. Sylwia równie mocno udziela się na Instagramie (@sylwialipkamusic) i Facebooku, gdzie obserwuje ją odpowiednio 926 tys. i 90 tys. użytkowników.

Sylwia Lipka - piosenki

Sylwia Lipka ma na razie na swoim koncie trzy albumy studyjne. Jej pierwsza płyta o nazwie "Szklany sen" z lipca 2016 roku dotarła na 2. miejsce oficjalnej listy sprzedaży płyt w Polsce. Najpopularniejszy utwór Sylwii Lipki to zdecydowanie "Zapomnieć chcę". Klip do tej piosenki na YouTube ma na liczniku już ponad 6,7 mln wyświetleń.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat Sylwii Lipki, to koniecznie obejrzyjcie poniżej jej filmik o nazwie "50 faktów o mnie", który parę lat temu pojawił się na jej kanale na YouTube.

ZOBACZ TEŻ: Rafał Maserak pokazał pierwsze zdjęcie z synem