Kim Kardashian w końcu przerwała milczenie na temat Kanye Westa i jego niepokojących wypowiedzi, które w ostatnich dniach obiegły media. Celebrytka wydała oświadczenie na Instagramie, w którym poruszyła kwestie związane ze zdrowiem psychicznym męża. Przypomnijmy, że Kanye West wyznał, iż próbował rozwieść się z Kim Kardashian od dwóch lat, a konkretnie od momentu kiedy to rzekomo zdradziła go z raperem Meek Millem w pokoju hotelowym. Oskarżył żonę również o to, że razem z matką próbowała zamknąć go w szpitalu psychiatrycznym i opowiedział publicznie o jej chęci poddania się aborcji, gdy była w ciąży z North.

Kim Kardashian opowiedziała o chorobie Kanye Westa

Kim Kardashian w swoim oświadczeniu podkreśliła, że do tej pory nie chciała zabierać głosu w mediach na temat zdrowia Kanye Westa, gdyż starała się chronić prywatność swojej rodziny. 

- Jak wielu z was wie, Kanye ma zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Każdy, kto na nie cierpi lub ma chorą ukochaną osobę wie, jak ciężko jest ją zrozumieć. Nigdy nie wypowiadałam się publicznie o tym, jak wpłynęły one na nasz dom, ponieważ bardzo chronię prywatność moich dzieci i Kanye, szczególnie jeśli chodzi o ich zdrowie. Ale dzisiaj czuję, że powinnam o tym powiedzieć ze względu na piętnowanie i błędne przekonania na temat zdrowia psychicznego - napisała na stories Kim Kardashian.

- Ci, którzy rozumieją choroby psychiczne lub kompulsywne zachowania wiedzą, że rodzina jest bezsilna, chyba że osoba jest nieletnia. Osoby, które nie miały styczności z chorym mogą nie rozumieć, że dana osoba musi najpierw chcieć otrzymać pomoc. I nie ma tu znaczenia, jak bardzo rodzina i przyjaciele starają się jej pomóc.

Rozumiem, że Kanye jest przedmiotem krytyki, ponieważ jest osobą publiczną i jego działania czasami mogą wywoływać skrajne opinie i emocje. On jest błyskotliwym, ale skomplikowanym człowiekiem, który oprócz presji bycia czarnoskórym artystą, który stracił matkę, musi radzić sobie z izolacją, co nasila objawy choroby dwubiegunowej. Ci, którzy są blisko z Kanye, znają jego serce i wiedzą, że czasami jego słowa nie pokrywają się z jego intencjami.

Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się?

Zagraniczne media donoszą, że chociaż Kim Kardashian stanęła w obronie Kanye Westa, prawdopodobnie skontaktowała się już z prawnikami zajmującymi się rozwodami i chce zakończyć małżeństwo z raperem. Dziennikarze "Page Six" podejrzewają jednak, że celebrytka na razie nie ogłosi rozstania z mężem, gdyż zostawienie go w złym stanie psychicznym mogłoby "źle wyglądać".