Smutna informacja o śmierci Kim Lee, legendy polskiej sceny drag, pojawiła się w sobotni poranek na oficjalnym fan page'u artystki na Facebooku. Wiadomość przekazał także portal Queer.pl. - Z piątku na sobotę dotarła do nas wyjątkowo smutna wiadomość: odeszła od nas wspaniała artystka drag queen i oraz ikona polskiej społeczności LGBTQ Kim Lee a wraz z nią Andy - empatyczny i tryskający serdecznością, dowcipem i elokwencją człowiek, który od 18 lat wcielał się w rolę Kim - czytamy. 

Nie żyje Kim Lee. Jaka była przyczyna jej śmierci?

Andy Nguyen, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Kim Lee, od miesiąca przebywał w ciężkim stanie w szpitalu, dokąd trafił po zakażeniu się koronawirusem. Od tego czasu 47-latek pozostawał w śpiączce farmakologicznej. Niestety, mimo ogromnej walki, lekarzom nie udało się uratować życia artysty.  

Andy Nguyen pochodził z Wietnamu. Do Polski trafił w latach dziewięćdziesiątych. Studiował fizykę jądrową. Po studiach postanowił tutaj zostać, w 1998 r. uzyskał polskie obywatelstwo. Wkrótce potem narodziła się Kim Lee. Zapytany o swój pseudonim tłumaczył, że Kim Lee znaczy "mały kwiatek". 

ZOBACZ TAKŻE: Chi Chi DeVayne nie żyje. Gwiazda "RuPaul's Drag Race" miała 34 lata