Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Już za niespełna tydzień (12 lipca) odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich 2020, w której spotkają się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Zarówno obecnie urzędujący prezydent, jak i kandydat Koalicji Obywatelskiej każdą wolną chwilę wykorzystują na spotkania z wyborcami. Ważną rolę w kampanii obu kandydatów odgrywają także ich najbliżsi. O relacjach ze swoją córką na antenie Polsat News postanowił opowiedzieć ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda. 

WYBORY 2020: Partnerki i partnerzy kandydatów na prezydenta Polski - kim są prywatnie? >> 

Andrzej Duda szczerze o relacjach z córką 

Kinga Duda to jedyna córka pary prezydenckiej. 25-latka, która aktualnie mieszka w Londynie, gdzie odbywa staż w jednej z najbardziej renomowanych brytyjskich kancelarii, to świeżo upieczona absolwentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na początku kwietnia Andrzej Duda podczas transmisji na żywo na Facebooku na pytania internautów o swoją córkę zdradził, że "Kinga jest osobą dorosłą, samodzielną, sama decyduje o sobie. Nie jest jeszcze zamężna, ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa". Znacznie więcej o swoich relacjach już z dorosłą córką Kingą, prezydent opowiedział w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, który zapytał głowę państwa o przyczyny spadku poparcia wśród młodych wyborców w porównaniu z wynikiem sprzed pięciu lat.

- Młodzi zawsze są tacy trochę "anty" tym, którzy akurat rządzą. Taka jest natura młodych, że oni zawsze są trochę zbuntowani, zawsze trochę kontestują. Przecież ja też wychowałem córkę, która już dzisiaj jest dorosła, ale też pamiętam jej młode lata. Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach, ona ma swoje zdanie, ja mam swoje, w związku z czym doskonale to rozumiem. Ale ja przez całe te pięć lat wspierałem młodych przedsiębiorców, właścicieli start-upów - powiedział prezydent Andrzej Duda. 

Przypomnijmy, że w wyborach prezydenckich w 2015 roku Andrzeja Dudę poparło 41% wyborców w przedziale wiekowym 18-29 lat. Natomiast 28 czerwca w pierwszej turze tegorocznych wyborów ubiegający się o reelekcję prezydent otrzymał według sondażu exit poll zaledwie 19,3% poparcia wśród młodych osób. 

ZOBACZ TAKŻE: Kinga Duda ma chłopaka. Andrzej Duda publicznie skomentował związek córki