Informację o tym, że córka prezydenta nie jest już jego społeczną doradczynią, jako pierwsza podała w wywiadzie dla "Wprost" Zofia Romaszewska. - Kinga Duda nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta. (...) Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie -oznajmiła doradczyni prezydenta na łamach tygodnika. 

Kinga Duda nie doradza już prezydentowi!

Słowa Romaszewskiej zdążył już potwierdził rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta w rozmowie z PAP poinformował, że powodem odejścia Kingi Dudy były zmiany w jej życiu zawodowym.

- Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta. 

Informacja o pełnionej przez Kingę posadzie zniknęła już również ze strony internetowej prezydenta. Przypomnijmy, że młoda prawniczka została powołana na doradczynię społeczną swojego ojca w sierpniu 2020 roku. 

ZOBACZ: Kinga Duda wynajęła mieszkanie w Warszawie. Wiemy, za ile!

Decyzję 25-latki za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowiła skomentować m.in. Magdalena Środa. Etyk, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Warszawskiego i feministka zamieściła na Facebooku wpis, w którym nie szczędziła gorzkich słów Kindze Dudzie oraz jej rodzicom. 

- Kinga Duda zniknęła z listy doradców prezydenta. Dlaczego nie zniknęła cała ta nieszczęsna rodzina??Niema Agata, narciarz Duda i ich wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kinga Duda apeluje o szacunek do mniejszości. Ostre reakcje na słowa córki prezydenta

Kinga Duda zniknęła z listy doradców prezydenta. Dlaczego nie zniknęła cała ta nieszczęsna rodzina??Niema Agata, narciarz Duda i ich wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka

Opublikowany przez Magdalena Środa Czwartek, 14 stycznia 2021