Kinga Duda niedawno ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, podobnie jak jej tata. Mimo młodego wieku 25-latka już może się pochwalić dość bogatym CV. Córka prezydenckiej pary odbyła m.in. staż w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii prawnych w Europie - WilmerHale, która ma swoje siedziby w Chinach, Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Kinga, która na staż dostała się dzięki konkursowi zorganizowanemu przez jej rodzimą uczelnię, jako miejsce zdobywania praktyki zawodowej wybrała Londyn. 

SPRAWDŹ: Kinga Duda jakiej nie znacie. Nagranie z córką prezydenta podbija internet [WIDEO]

Kinga Duda odbyła staż w Londynie. Ile zarobiła? 

Kinga Duda swój staż długo utrzymywała w tajemnicy. Córka Andrzeja Dudy poinformowała o odbytej praktyce dopiero po powrocie do Polski. Na początku sierpnia 25-latka za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na popularnym portalu specjalizującym się w kontaktach zawodowo-biznesowych LinkedIn poinformowała, że od lutego do lipca odbywała praktyki w londyńskiej siedzibie WilmerHale u boku najlepszych prawników na świecie. 

Ile w Londynie zarobiła Kinga Duda? To pytanie na razie zostaje bez oficjalnej odpowiedzi. Jednak jak donoszą media, miesięczne wynagrodzenie stażysty WilmerHale to 1,5 tys. funtów. 

Aktualnie młoda prawniczka przebywa w Polsce. Kinga w ostatnich dniach wspierała swojego tatę, który 6 sierpnia rozpoczął oficjalnie drugą kadencję głowy państwa. Córka pary prezydenckiej wzięła m.in. udział w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym. Podczas wspólnego posiedzenia Sejmu i Senatu Andrzej Duda złożył przysięgę i wygłosił orędzie. 

ZOBACZ TAKŻE: Kinga Duda apeluje o szacunek do mniejszości. Ostre reakcje na słowa córki prezydenta