Kinga Rusin nadal walczy z Telewizją Polską. W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" został wyemitowany materiał, który uderzał zarówno w dziennikarkę, jak i inne gwiazdy związane z TVN-em. Głównym tematem była relacja Rusin ze słynnej oscarowej imprezy, ale przywołano również sprawę przeszłych problemów z alkoholem Borysa Szyca czy do zachowania Filipa Chajzera w jednym z wydań "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka zapowiedziała już skierowanie pozwów przeciwko TVP oraz osobom odpowiedzialnym za reportaż, a teraz dodatkowo zwróciła się jeszcze do prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby oświadczył, jakie jest jego stanowisko w sprawie "kreowania hejtu przez stację".

Rusin zwraca się do prezydenta RP

Kinga Rusin zaapelowała do Andrzeja Dudy, aby zawetował ustawę o przekazaniu 2 miliardów złotych dla Telewizji Polskiej. Dziennikarka nie zgadza się na wykorzystywanie pieniędzy podatników do wspierania działań TVP, co wyraziła w swoim poście na Instagramie. - Szanowny Panie Prezydencie, niedawno składał Pan na Twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej. 

W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? - zaczęła Kinga Rusin.

ZOBACZ TEŻ: MAŁGORZATA WALCZAK odchodzi z TVP! Partnerka Filipa Chajzera oburzona materiałem "Wiadomości"

Andrzej Duda zawetuje ustawę o 2 mld zł dla TVP?

Dziennikarka TVP napisała również, że oczekuje od Andrzeja Dudy, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia tego typu praktyk.

- Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy.

Myślicie, że Andrzej Duda odpowie na apel Kingi Rusin?