Kinga Rusin wygłosiła mocną przemowę podczas gali Gwiazdy Plejady. Dziennikarka, która od dawna aktywnie angażuje się i walczy w obronie zwierząt i lasów, swój czas antenowy po odebraniu statuetki Osobowość Roku, postanowiła przeznaczyć na wzruszające przemówienie. Kinga Rusin poruszyła temat Lasów Państwowych i uświadomiła zebranych, że jeśli wycinka lasów w Polsce będzie postępowała w takim tempie jak dziś, już wkrótce zielone tereny w naszym kraju przestaną istnieć. Nie dało się nie zauważyć, jak ważnym tematem dla dziennikarki jest ochrona środowiska. Podczas przemowy, Kindze Rusin załamał się głos...

Kinga Rusin - przemowa na gali Gwiazdy Plejady

"W 2017 roku Lasy Państwowe zaplanowały wycinkę drzew w takiej oto kwocie: 40,5 mln metrów sześciennych. Wysiliłam się i zrobiłam porównanie, które pomoże pokazać skalę problemu. To jest milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy ciężarówek wypełnionych drzewem, które wyjeżdżają z lasu. Kwoty wycinek się zwiększają. Nie dajmy się zwieść temu, co mówią Lasy Państwowe o sadzonkach"

Kinga Rusin wzruszonym głosem opowiadała również o wystrzeliwaniu ptaków w Polsce:

"Europa dziwi się, kiedy w lesie lęgowym wycina się drzewa i niszczy ptasie gniazda. 15 sierpnia rozpoczyna się sezon polowań na ptaki. Ile ptaków jest zabijanych rocznie? 700 tys. ptaków ginie rocznie"

Całe przemówienie Kingi Rusin podczas Gwiazd Plejady obejrzycie TUTAJ: