Kinga Rusin jest dziś jedną z największych gwiazd telewizji TVN. Od prawie jedenastu lat z powodzeniem prowadzi program "Dzień Dobry TVN" (najpierw w parze z Bartkiem Węglarczykiem, a od niedawna z Piotrem Kraśko). W ostatnim sezonie Rusin była gospodarzem programu "Agent - Gwiazdy". Show, pokazujące zmagania uczestników, którzy walczą o tytuł agenta, biło rekordy popularności i jak podają branżowe media, stacja zdecydowała się na nagranie kolejnego sezonu. 

Kinga Rusin ma wielu fanów, ale ma też wrogów. Przez wiele lat na oczach internautów wspólnie z Kubą Wojewódzkim toczyli medialną wojnę. W wypowiedziach z obu stron padło wiele niepotrzebnych słów. Ich konflikt oficjalnie zakończył się pewnego wrześniowego wieczoru w trakcie Balu Fundacji TVN - w sieci pojawiło się nawet wspólne selfie.

ZOBACZ TAKŻE: KINGA RUSIN I KUBA WOJEWÓDZKI Wreszcie zażegnali konflikt!

Kindze Rusin od lat nie jest po drodze również z Edytą Górniak, która zarzuciła prezenterce "nieprofesjonalizm oraz brak przygotowania". Mowa o głośnym wywiadzie, którego Górniak udzieliła programowi "Dzień Dobry TVN". Rusin zapytała gwiazdę o plotki, które krążyły wówczas na temat jej ślubu. Edycie, która chciała podczas rozmowy promować swoją nową płytę, pytanie nie przypadło więc jej do gustu. Skomentowała później wydarzenie na swoim Facebooku, krytykując Rusin.

Kinga Rusin - początki kariery

Kinga Rusin jest absolwentką italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w telewizji rozpoczęła na początku lat 90. - podobnie jak wielu innych znanych dziennikarzy - w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła "Teleexpress". W wieku tylko 23 lat Kinga dostała jedną z najbardziej prestiżowych wówczas nagród w polskim show-biznesie. Otrzymała Wiktora w kategorii "Odkrycie Telewizyjne". W 1994 roku Kinga Rusin poślubiła dziennikarza Tomasza Lisa, z którym wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Trzy lata później wróciła do Polski, wiążąc się z TVN-em, gdzie prowadziła "Wizjer TVN". 

Ciekawostką jest, że to właśnie Kinga wspólnie z Marcinem Mellerem poprowadzili pierwszy odcinek "Dzień Dobry TVN" prosto z Sopotu. Z porannym programem TVN-u Rusin związana jest do dziś.

Zobaczcie, jak przed laty wyglądała Kinga Rusin!

Jesteśmy też na Facebooku i na Instagramie!