Do Bożego Narodzenia został jeszcze ponad miesiąc, ale centra handlowe i konkretne marki już teraz kuszą nas swoimi świątecznymi ofertami. Co zrobić, aby w dobie globalnego kryzysu ekologicznego w czasie Świąt nie przyczyniać się do jeszcze większej degradacji środowiska naturalnego? Zapytaliśmy o to naszą naczelną aktywistkę na rzecz ochrony przyrody, Kingę Rusin, która właśnie za tę działalność otrzymała nagrodę w kategorii Online w 17. Plebiscycie Róż Gali 2019.

Kinga Rusin o ekologicznym Bożym Narodzeniu

Kinga Rusin zdradziła nam swój przepis na ekologiczne święta Bożego Narodzenia. O co chodzi? Rusin nie uznaje marnowania papieru do pakowania prezentów. Co ciekawe, w domu prowadzącej "Dzień Dobry TVN" i 'Agent Gwiazdy" obowiązuje wręcz zakaz rozrywania papieru podczas otwierania upominków - wszystko musi się bowiem nadawać do ponownego użycia w przyszłym roku.

Znana dziennikarka jest również przeciwniczką kupowania choinek, które pochodzą nie tylko ze szkodliwych dla środowiska plantacji, ale także często z nielegalnej wycinki. Przy okazji podkreśla, że dekorowanie ich w okresie świątecznym nie jest wcale polską, lecz niemiecką tradycją. Rusin przypomina też, że zwyczajem znanym na naszych terenach było z kolei... stawianie w domu snopa siana.

Jakie jeszcze zasady panują w trakcie Bożego Narodzenia w domu Kingi Rusin? Sprawdź PONIŻEJ:

SPRAWDŹ TEŻ: Róże Gali 2019 - Kinga Rusin laureatką w kategorii Online