Gdy dowiedzieliśmy się, że Piotr Kraśkoprzechodzi z "Dzień Dobry TVN" do "Faktów", obecność Kingi Rusin w programie śniadaniowym stanęła pod znakiem zapytania. Od kilku tygodni mówi się o nowej parze prowadzących, a sama Kinga dopiero dzisiaj oficjalnie potwierdziła te doniesienia.

Kinga Rusin odchodzi z "Dzień Dobry TVN"

Mówi się, że najpewniejszą kandydatką na miejsce Kingi Rusin jest Agnieszka Szulim, jednak nie wiemy jeszcze, kto miałby partnerować prezenterce w porannym paśmie TVN. Odchodząca z programu Rusin przez długi czas nie komentowała tych doniesień. W poniedziałek na swoim instagramie zabrała głos:

Dlaczego już nie DDTVN? Chcę realizować swoje kolejne marzenia, wykorzystać swobodę i niezależność finansową, którą mam dzięki świetnie prosperującej firmie kosmetycznej - mojej dumie. Chcę współtworzyć nowe ciekawe projekty w kilku obszarach: telewizja, biznes, działalność społeczna - zaczęła. Ostatnio wiele się zmieniło w Dzień Dobry TVN, a odejście mojego współprowadzącego stworzyło naturalną okazję by ruszyć do przodu. Kiedy jak nie teraz? Jeśli chodzi o telewizję  - wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają- dodała.

Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty - robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam. Nie żegnam się więc! Dziękuję całej ekipie Dzień Dobry TVN za 15 lat wspaniałej, wspólnej pracy. Pozdrawiam wszystkich widzów! Do zobaczenia! - czytamy.