Kinga Rusin po raz kolejny zabrała publicznie głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej. Znana ze swojego zaangażowania w sprawy społeczne dziennikarka i bizneswoman wprost nazywa decyzję polskiego sądu konstytucyjnego o delegalizacji aborcji w przypadku tzw. przesłanki embriopatologicznej zamachem na podstawowe prawa i wolności kobiet.

Kinga Rusin wspiera organizacje kobiece

Kinga Rusin nie ograniczyła się tylko do aktywności w mediach społecznościowych. Była gwiazda "Dzień Dobry TVN" postanowiła wesprzeć finansowo cztery organizacje pozarządowe, które zajmują się pomocą dla potrzebujących kobiet oraz organizacją odbywających się właśnie na terenie całego kraju protestów przeciwko wyrokowi TK.

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem "TK" kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - napisała Rusin w w poniedziałek rano na swoim instagramowym profilu.

Prezenterka, którą na Instagramie obserwuje ponad pół miliona użytkowników serwisu, zachęca zachęca internautów, aby w tym szczególnym czasie wspierali organizacje walczące o prawa kobiet.

- To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją. Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! - czytamy.

Rusin namawia także swoich obserwatorów do brania udziału w manifestacjach i zapowiada swój udział w zaplanowanym na 30 października proteście w Warszawie.

- I protestujmy. Do skutku. Do zobaczenia w piątek na manifestacji w Warszawie! - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Maffashion wspiera protestujące kobiety. "Jestem wściekła. Czuję i widzę bezradność"