Przejście Agustina Egurroli do TVP i jego udział w programie "Dance Dance Dance" budzą niemałe kontrowersje. Wczoraj pisaliśmy o tym, że jego decyzję ostro skrytykował Michał Piróg, z którym choreograf zasiadał w przeszłości w jury "You Can Dance ". Teraz głos postanowiła zabrać również Kinga Rusin, która przez lata również towarzyszyła im we wspomnianym formacie w TVN. Dziennikarka nie szczędziła Egurroli gorzkich słów.

Kinga Rusin ostro o przejściu Agustina Egurroli do TVP

Kinga Rusin skrytykowała podejście osób, które twierdzą, że pracują przy programach TVP tylko dla rozrywki i odcinają się od serwisów informacyjnych stacji. Według niej, występując w produkcjach Telewizji Polskiej, jednocześnie wspiera się "szczucie, propagandę i kłamstwo".

- Uff... podobno Agustin, Tomek, Joanna etc. definitywnie odcinają się od kolegów z tvp info i „dziennikarzy” Wiadomości, pracujących w tej samej co oni stacji. Odcinają się od szczucia, propagandy i kłamstwa - i tego całego syfu, bo są w tvp „tylko dla rozrywki”. Brawo! Ulżyło mi i milionom obywateli.

To żart, jakby ktoś nie zrozumiał... Nie ma i nie będzie takich deklaracji ze strony gwiazd TVP. Po pierwsze nie uszłoby im to na sucho, po drugie od tego nie da się po prostu odciąć. Nie po nagonce na Adamowicza, sędziów, lekarzy, protestujące kobiety- zaczęła.

Dziennikarka dodała też, że nie wie, jak gwiazdy TVP mogą ze spokojem patrzeć w lustro.

- A więc, drogie dzieci, lekcja na dziś prosto „z podręcznika ministra Czarnka”: rozrywka jest najważniejsza! A całą resztą zajmą się specjaliści od propagandy. Wy tylko udawajcie, że nic nie widzicie i nic nie słyszycie - bądźcie mili i ładnie się uśmiechajcie ku radości widzów. Niech im będzie z nami dobrze! Pozdrawiam Was, gwiazdy TVP, i lustra w Waszych domach też pozdrawiam, o ile jeszcze tam wiszą!

Na koniec nawiązała również do materiału na temat Egurroli, który wyemitowano we wczorajszym wydaniu "Wiadomości". Choreografa przedstawiono jest polskiego patriotę i byłego ministranta, a na pasku nazwano go "wizjonerem tańca w telewizji polskiej".

- Ps. Agustin gratuluję laudacji we wczorajszych Wiadomościach. Żeby tylko prezes nie był zazdrosny... - dodała Rusin.

Czy teraz Agustin Egurrola zdecyduje się zabrać głos?