Temat Kingi Rusin i jej zdjęcia z Adele, które dziennikarka zrobiła na imprezie Beyonce i Jaya-Z podczas nocy oscarowej, cały czas jest obecny w mediach. O fotografii powstały nie tylko internetowe memy, ale też wiele artykułów w polskiej i zagranicznej prasie. Swój reportaż postanowiła również stworzyć Telewizja Polska, a materiał wyemitowano we wczorajszym głównym wydaniu Wiadomości. Widzowie, którzy obejrzeli wideo o Kindze Rusin są jednogłośni: powstało po to, aby wyśmiać dziennikarkę i całą stację TVN. 

Reportaż o Kindze Rusin w Wiadomościach TVP

Materiał TVP o Kindze Rusin zaczął się od fragmentu jej wywiadu dla Gala Studio, w którym mówi, że ceni sobie prywatności. Na tej podstawie wystosowano tezę, że dziennikarka porzuciła swoje zasady i sama narusza prywatność światowych gwiazd. Co więcej, w reportażu użyto infantylnego, karykaturalnego głosu lektora, który czytał instagramowy post Rusin. Kinga została też nazwana "polską celebrytką złaknioną blichtru Hollywood", a w materiale przytoczono negatywne komentarze na jej temat. 

Rusin odpowiada na prześmiewczy materiał TVP

Kinga Rusin w poniedziałek na swoim Instagramie odniosła się do materiału TVP, nie przebierając w słowach: - Wy żałosne, kłamliwe kreatury! 2 miliardy zamiast na onkologię na taką bzdurną, tępą propagandę!? I to w takim dennym wykonaniu! Jak zwykle, same kłamstwa, manipulacje i szczucie! Zaczynając od chamskiego komentarza o „pseudo-elitach gardzących Polakami”, poprzez pseudo aktorstwo lektora, podkładającego rzekomo mój głos i sugestie o nietrzeźwości, a na wyssanych z palca „faktach” kończąc - zaczęła swój post dziennikarka.

W dalszej części wpisu, Rusin wymieniła wszystkie nieprawdziwe informacje, które pojawiły się na jej temat w materiale, m.in. zaprzeczyła, jakoby jej post wywołał oburzenie na całym świecie, czy naruszył czyjeś prawo do prywatności. Zarzuciła Telewizji Polskiej manipulację faktami oraz wypowiedziami osób, które wystąpiły w materiale. Dziennikarka zapowiedziała również walkę z TVP i osobami odpowiedzialnymi za reportaż.

- Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii! - napisała Rusin.

Co sądzicie o materiale TVP i odpowiedzi Kingi Rusin?