To już pewne - "Klan" znika z anteny TVP. O tym, że nowe władze telewizji publicznej stwierdziły, że produkcja telenoweli jest nieopłacalna mówiło się już wiosną. Gwałtowne protesty wiernych widzów serialu sprawiły jednak, że decyzja o wycofaniu "Klanu" z ramówki Jedynki została wtedy odłożona w czasie. Rekordowe spadki oglądalności serialu sprawiły, że myśl o zakończeniu produkcji powróciła niczym bumerang. Pierwsze odcinki "Klanu" po wakacjach obejrzało już tylko 868 tys. widzów, czyli o połowę mniej niż w sezonie 2016/17. Co więcej, wygląda na to, że tym razem sprawa jest już niestety przesądzona. Telewizja Polska nie może sobie pozwolić na tak fatalne wyniki.

- Będziemy pracować nad formatem, który zastąpi "Klan". To nie nastąpi w sposób gwałtowny- powiedział Jan Pawlicki, były dyrektor TVP1, a aktualnie pełnomocnik zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej.

ZOBACZ: AGNIESZKA KACZOROWSKA w końcu pokazała się ze swoim chłopakiem. Pasują do siebie? [FOTO]

Koniec "Klanu"

Kiedy nastąpi koniec serialu"Klan"? Jak podaje "Super Express", telenowela na pewno będzie emitowana do końca grudnia. Co dalej? tego można się łatwo domyślić po słowach Pawlickiego.

- Uważam, że "Klan" to projekt, który gaśnie. Tego typu seriale są oglądane, ale to nie buduje wartości telewizji na przyszłość - powiedział Pawlicki.

Będziecie tęsknić za serialem "Klan"?