Zła wiadomość dla widzów "Klanu". Emitowana od 1997 roku telenowela wraz z początkiem kwietnia znika z anteny. Telewizyjna Jedynka pokaże ostatni odcinek serialu w piątek, 3 kwietnia.  Następnie w paśmie "Klanu" będą emitowane dodatkowe odcinki serialu historycznego "Korona królów". Ta sytuacja jednak nie potrwa zbyt długo. Jak donosi branżowy serwis Wirtualnemedia.pl, już od 13 kwietnia w dotychczasowych porach emisji obydwu produkcji TVP pojawi się bowiem nakręcony w latach 2013-2016 hiszpański serial "Velvet". Akcja produkcji rozgrywa się w latach 50. i 60. XX wieku. Jego głównym bohaterem jest Alberto (Miguel Ángel Silvestre), który odziedzicza prestiżowy dom mody o nazwie Velvet, a następnie nawiązuje romans z pracującą w nim szwaczką Aną (Paula Echevarria).

Koniec serialu "Klan"

Przerwa w emisji nowych odcinków serialu "Klan" to oczywiście skutek epidemii koronawirusa.  W ramach walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 wywoływanej przez wirus SARS-CoV-2 wstrzymano prace na planie wszystkich produkcji TVP. Na razie nie wiadomo, kiedy ekipy będą mogły wrócić do pracy.

Serial "Klan" jest najdłuższym pod względem lat nieprzerwanej emisji polski serial. Do tej pory wyemitowano ponad 3630 odcinków telenoweli. Od samego początku występują w niej tacy popularni aktorzy jak Małgorzata Ostrowska-Królikowska (jako Grażyna Kwapisz), Tomasz Stockinger (jako Paweł Lubicz) i Barbara Bursztynowicz (jako Elżbieta Chojnicka).

ZOBACZ TEŻ: Wiele seriali wstrzymanych przez koronawirusa [LISTA PRODUKCJI]